Tyto potraviny si přidávejte do koupele a vaše pokožka bude krásně hebká a jemná

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Koupel

Zdroj: Shutterstock

Která žena netouží po hebké pokožce? Pečujeme o sebe, používáme nejrůznější kosmetické přípravky a za některé s vidinou těch nejlepších výsledků mnohdy utrácíme nekřesťanské peníze. Přitom to jde úplně jinak a především daleko levněji.

Hebké pokožky můžete dosáhnout i díky koupeli. Ale ne jen tak ledajaké a obyčejné. Chce to do té koupele něco přidat. A my už teď víme, že většinu surovin, díky kterým bude vaše pokožka neodolatelně jemná na dotek, máte ve spíži nebo v lednici.

Mléko

Napadlo by vás někdy nalít do vany plné vody mléko? Možná ne. Ale známá Kleopatra dobře věděla, že mléko v koupeli udělá s její pokožkou divy.

O přidávání mléka do koupele píše i web schmidts.com: „Přirozeně se vyskytující kyselina mléčná v mléce pomůže dosáhnout sametově hladké pokožky. Kyselina mléčná je typ alfa-hydroxy kyseliny (AHA) často nabízené proti stárnutí. Tuk v mléce také hydratuje pokožku. Přidejte 3 až 4 šálky mléka do koupele a zamíchejte.“

Jablečný ocet

I jablečný ocet si nachází své místo ve stále větším počtu domácností. Je to šikovný pomocník, na kterého se dá doma spolehnout při mnoha činnostech.

Mimo jiné si ho můžete přidat i do koupele. Jablečný ocet díky kyselému pH velmi podporuje zdraví kožní bariéry. Doporučuje se přidat půl šálku až jeden šálek do koupele. Pokud se bojíte jeho typické vůně, uklidníme vás – aroma se během koupele rozplyne.

Ovesné vločky

Stojí jen pár korun. V kuchyni se dají využít na nespočet způsobů. A mimo jiné nachází uplatnění i v péči o naši pokožku.

„Ovesné vločky pomáhají poskytovat uklidňující úlevu pro suchou pokožku, vyrážky, spáleniny od slunce a další každodenní podráždění pokožky díky obsahu zdravého tuku,“ vysvětluje web womenshealthmag.com a dodává: „Obsahují přírodní čisticí prostředky, které pomáhají udržovat póry bez nečistot a proteinů, jež pomáhají pokožce udržovat přirozenou bariéru vlhkosti.“

Olivový olej

Máte doma olivový olej? Super. V tom případě nemusíte utrácet za předražené koupelové oleje a do vany si můžete přidat dvě až čtyři polévkové lžíce olivového oleje, který běžně využíváte při vaření.

Má totiž stejné hydratační účinky, podporuje mladistvou pleť, napomáhá elasticitě. Během koupele je potřeba vodu několikrát promíchat, aby se olej nehromadil na hladině.

Zdroj: schmidts.com, womenshealthmag.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články