Přírodní pomoc na vysušenou pleť přímo z vaší kuchyně

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pletova maska

Zdroj: Shutterstock

Když venku mrzne a teploty se drží hluboko pod nulou, pociťujeme na sobě nepříjemně chladivý dotek mrazu. Tváře i nos nám zčervenají. Někomu mrazem začnou slzet oči. Dalšího potrápí vysušená pokožka, která podrážděně reaguje i na ten sebemenší podnět.

Že to moc dobře znáte? I vaše pleť je teď v zimě nepříjemně vysušená? Objevují se na ní suchá místa, ba dokonce šupinky? V tom případě je dobře, že si čtete náš dnešní článek.

Pomoc z drogerie? Kdepak, ušetříme vám peníze

Koho někdy sužovala suchá pokožka v obličeji, ten s námi bude souhlasit, že se rozhodně nejedná o nic příjemného. V takových případech máme tendenci utíkat do drogerie a naplnit košík rádoby ulevujícími produkty. Často pěkně drahými.

A víte co? Jde to i jinak. Ušetříme vám peníze a poradíme, co pomůže na pleť vysušenou mrazem i bez nutnosti utrácet majlant. Pomocníky totiž máte u vás doma v kuchyni.

Avokádová maska

Ať už avokádo milujete, nebo ne, zkuste si z něho doma vyrobit krémovou masku, která dokonale zklidní podrážděnou suchou pleť.

„Stačí rozmixovat polovinu avokáda a smíchat ji s 1 lžičkou olivového oleje, můžete také přidat 1 polévkovou lžíci medu pro velmi suchou pokožku. Naneste masku na obličej, nechte 15 až 20 minut působit a poté smyjte. Vaše pokožka by se měla cítit hydratovaná, ale hydratační účinky můžete zdvojnásobit použitím běžného hydratačního krému,“ radí web everydayhealth.com.

Peeling z olivového oleje

Smíchejte půl hrníčku cukru se dvěma polévkovými lžícemi olivového oleje. Můžete přidat i pár kapiček oblíbeného esenciálního oleje.

Následně si s tímto přírodním peelingem jemně namasírujte obličej. Buďte něžní, nespěchejte a svoji pokožku pořádně rozmazlete. Poté smyjte a pleť namažte hydratačním krémem.

Maska z jogurtu a medu

Web elle.com zase doporučuje vyrobit si domácí masku, jejímž základem je přírodní bílý jogurt a med. Součástí receptu je také trochu kurkumy.

Smíchejte polévkovou lžíci jogurtu s polévkovou lžící medu a jednou polévkovou lžící kurkumy. Dobře promíchejte a naneste na obličej.

„Jogurt je až po okraj naplněn kyselinou mléčnou, která na pokožce viditelně odstraňuje drsné a nevýrazné povrchové buňky, a pleť je tak mnohem jasnější.“

Ovesno-medová maska

Na zimou vysušenou pokožku zafunguje také maska vyrobená z ovesných vloček a medu. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce rozemletých ovesných vloček s jednou polévkovou lžící medu a troškou obyčejné vody. Naneste na obličej, nechte působit 20 minut a poté omyjte.

Zdroj: everydayhealth.com, elle.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články