Kdo chce krásu nosit, musí něco zkusit. Ženy v minulosti pro krásu podstupovaly neuvěřitelné věci

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Historie krasa

Zdroj: Shutterstock

Pro svou krásu jsou některé ženy schopné udělat cokoliv, to se zkrátka nemění. Dnes jsou běžnou praxí plastické či jiné chirurgické zákroky, kdysi to byly velmi podivné, někdy až hrůzu nahánějící praktiky.

1. Kreslení čáry na nohu

Punčochy v minulosti měly na zadní straně šev. Aby to vypadalo, že žena nosí punčochy, i když je ve skutečnosti na nohou neměla, bylo běžnou praxí, že si ženy v minulosti kreslily čáru na zadní část nohy.

2. Ledová nebo kyselá maska

Pleť a péče o ni je neustálým tématem. V průběhu let se trendy mění. V minulosti si ženy na pleť aplikovaly velké množství ledu či citronu. Dermatologové by nad tím dnes asi spráskli ruce.

3. Maska do vody

Že je slunce prevít, věděly ženy už ve dvacátých letech minulého století. Do vody nosily speciální masku pouze s otvory pro oči a ústa, aby svou pleť co nejvíce chránily před nebezpečným UV zářením.

4. Svazování chodidel

V Číně má původ velmi zvláštní zvyk svazování nohou. Cílem bylo u mladých dívek zastavit růst chodidel. Od pěti let věku si musely svazovat nohy pevnými kusy látky, což znamenalo, že se jim postupně lámaly nárty a musely váhu přenést na paty.

5. Černý úsměv

Nejen Číňané, ale také Japonci měli velmi zvláštní zvyky. Jedním z nich byl černý úsměv. Ženy si v sedmnáctém až devatenáctém století barvily zuby uhlím na černo. Byl to jeden ze symbolů krásy.

6. Žehlička na vlasy

Moderní doba s sebou nese spoustu vymožeností, a to také pro naše vlasy. Kdysi bylo běžné, že se vlasy žehlily klasickou žehličkou na žehlicím prkně.

7. Trvalá

Velmi oblíbeným účesem byla v minulosti trvalá ondulace, která měla zajistit bujné kadeře na delší dobu. Tento velmi nešetrný způsob úpravy vlasů vyžadoval speciální přístroj s nahřívacími natáčkami, který připomínal velkou chobotnici.

8. Přenosná šatna

Nahota byla nepřijatelná a převlékání na veřejnosti znamenalo trable s tím, jak to udělat, aby nikde nic nevykouklo.

9. Čistič ňader

Dnes to zní divně, ale ve třicátých letech minulého století ve Francii ženy používaly speciální přístroj, kterým si umývaly svá prsa. Vypadalo to jako obří odsávačka mléka.

10. Vosí pas

Daleko do historie sahá také ideál krásy, kdy ženy měly velmi úzký pas. Aby jej dosáhly, musely se pevně svázat do korzetu. Ten jim vždy musel utáhnout někdo jiný a v takovém korzetu se velmi špatně dýchalo.

Zdroj: boredpanda.cz, creativelife.cz
Autor: Karolína Ondrušková

Související články