Čerstvě praženou kávu si zamilujete po prvním doušku, stačí ji jen vyzkoušet

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníKuchyně
   2 minuty čtení
prazena kava

Zdroj: Thanakorn.P / Shutterstock.com

Káva patří k nejoblíbenějším nápojům po celém světě. Většina z nás si pravidelně dopřává nejen jeden ranní šálek. Káva vyniká svou chutí a vůní. Každý z nás si v průběhu let zajisté oblíbil určitý typ kávy, kterou má nejraději. Vhodnou volbou jsou čerstvě pražené kávy z místních pražíren. Vynikají svou jedinečností a kvalitou. Příjemné aroma v kombinaci s bohatou chutí vás zaručeně ohromí.

Čerstvě mletá káva zpříjemní den každému

Nejlepší variantou, kterou si můžete dopřát je samozřejmě káva čerstvě mletá. Pokud nemáte rádi kávovou sedlinu na dně vašeho oblíbeného hrnečku, i to lze v dnešní moderní době vyřešit. Nejen, že existují nejrůznější filtry či speciální konvičky na přípravu kávy, ale samozřejmě je možné si pořídit i kvalitní kávovar. Pokud bude zároveň vybavený mlýnkem, tak vám navíc pokaždé připraví kávu z čerstvě namletých zrn, a to už se přeci vyplatí.

Káva mletá a připravená z čerstvě pražených zrn má totiž úplně jinou chuť. Ta je mnohem bohatší a aromatičtější. Zamilujete si ji již po prvním doušku. Provoní každé vaše ráno, které zároveň perfektně nastartuje a vykouzlí vám úsměv na tváři. Pražírna kávy nabízí zpravidla několik jejich druhů a vždy je čerstvá.

Kávy se nemusíte úplně vzdát ani v těhotenství

Vhodnost pití kávy v těhotenství je mnohdy velmi diskutovaným tématem. Pro mnoho nastávajících maminek tak může být poměrně nepřehledné, zda-li tedy mohou pít kávu v těhotenství. Spousta žen se v těhotenství kávy vzdá zcela dobrovolně, jelikož se pro ně vůně čerstvé kávy stane velmi nepříjemnou a mnohdy jim může způsobovat i nevolnosti.

V těhotenství je rozhodně vhodné hlídat si přísun kofeinu. Proto se přílišná konzumace kávy ani jiných nápojů, které kofein obsahují, nedoporučuje. Pokud však má nastávající maminka kávu skutečně ráda a nedokáže si bez nějakého toho šálku svůj den představit, je samozřejmě možné sehnat na trhu i speciální druhy káv, které mají například nízký obsah kofeinu nebo jsou dokonce bez kofeinu. V současné době existuje mnoho možností, tak si bez rizika dopřát svůj vytoužený šálek tohoto lahodného nápoje v těhotenství.

Autor: redakce

Související články