Potraviny bez kalorií skutečně existují, neuvěříte, že je jich tolik

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Nizkokaloricka zelenina

Zdroj: Shutterstock

Kalorie sem, kalorie tam. Všude kolem nás se kalorie řeší. V USA je dokonce počet kalorií vyznačený tím největším písmem u naprosto každého jídla či nápoje. Kalorie jsou pro dietáře sprosté slovo a všichni bychom rádi jedli a nedostali do těla ani jedinou kalorii. A víte, že takové potraviny skutečně existují? A není jich zrovna málo.

Není to tak, že by tyto potraviny měly doslova nula kalorií. Ale jejich počet je tak mizivý, že už jenom pohybem, který vynaložíte k jejich pozření, ten mizivý počet spálíte. Tudíž se vám do těla dostane skutečná nula.

Celer

Celer v sobě udržuje pouze vodu, která kalorická není, takže pokud ho nezajíte čokoládou, nedostanete do sebe žádné kalorie. Tato kořenová zelenina sama o sobě obsahuje všehovšudy jen 16 kalorií. Zkuste si ho udělat na grilu, je to překvapivě pochoutka.

Pomeranč

Pomeranč je dobrý nejen kvůli nízkému počtu kalorií, ale i pro jeho obsah vitamínu C. Takže neváhejte a s chutí do něj. Už jenom při jeho loupání člověk spálí víc kalorií, než kolik sám obsahuje. A kdo by pohrdnul čerstvým osvěžujícím džusem k snídani.

Zelí

Zelí je celkově velice zdravé. Je prevencí proti rakovině a srdečním chorobám. Jeho obsah 25 kalorií ve 100 gramech vás nemusí vůbec trápit. Tedy pokud si z něho neuděláte zelňačku.

Chřest

Tato sezónní potravina není zrovna nejlevnější, zato je velice chutná a má vysoký obsah vlákniny. Můžete ho jíst syrový, na páře nebo na grilu.

Řepa

Oblíbená, zdravá a pěkně barevná. Obsahuje antioxidanty a pouze 43 kalorií. Ty spálíte už jenom tím, jak ji budete krájet. Můžete si ji dát na jakýkoliv způsob včetně vymačkaného freshe.

Okurka

Okurka obsahuje velké množství vody, takže ji můžete jíst každý den a na vaší figuře se to nijak neprojeví. Její kalorická hodnota je až překvapivě nízká. A okurku máme všichni rádi samotnou, nebo v salátu s jinými nízkokalorickými potravinami.

Citrón

Všichni víme, že voda s citrónem je jedním z nejzákladnějších pilířů každé diety. Navíc konzumace citrónu přispívá vašemu zdraví. Takže si s ním klidně ochucujte ryby, vodu nebo salát.

Květák

Květák patří mezi nejméně kalorické potraviny vůbec. Takže pokud si ho nedáte ve smažené formě (což je celkem škoda), můžete ho jíst do aleluja.

Mezi další potraviny, kterých se z hlediska kalorií nemusíte bát, patří vodní meloun, cuketa, rajčata, grep, jablko, cibule a mrkev.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články