Nejoblíbenější alkohol na světě? Odpověď vás určitě velice překvapí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Baijiu

Zdroj: Shutterstock

Nejúspěšnější alkohol na světě není nic z toho, co si Češi rádi dopřávají na častých a bujarých oslavách. O tomto nápoji jste nejspíš ani nikdy neslyšeli. Každopádně by však nebylo od věci ho vyzkoušet. Troufnete si tipnout, o jaký alkoholický nápoj se jedná a z čeho se vyrábí?

Když se rozhlédneme kolem sebe, nemůžeme si nevšimnout množství prodejen s alkoholem. A to nejen v České republice, kde je pití tak trochu národním sportem, ale i po celém světě.

Objednejte si alkohol online

Je tedy jasné, že alkohol představuje skutečně velký byznys. A velkým hitem je nyní i online prodej alkoholu.
Podle výzkumu společnosti Forbes dosáhl v roce 2020 celosvětově přes 24 miliard dolarů, což je v přepočtu skoro 512 miliard korun.

Každý rok se vypije 117 miliard galonů po celém světě.

Překvapivě se ukázalo, že nejúspěšnějším typem alkoholu na světě je baijiu. Že jste o něm nikdy neslyšeli?

Nejúspěšnější alkohol pochází z Číny

Jedná se o čínský čirý nápoj s květinovými vůněmi a ovocnými chutěmi. Předpokládá se, že dva největší čínské lihovary, které produkují baijiu, se sídlem v Šanghaji a Šen-čenu mají hodnotu přesahující 500 miliard dolarů.

Baijiu je starodávný čínský nápoj, jehož se každý rok prodávají miliardy galonů. Jeho zásadní fermentovanou složkou je čirok, což je druh obilného zrna.

Baijiu se stalo čínským národním nápojem a je jedním z nejstarších tvrdých alkoholových nápojů na světě.

Můžete si vybrat

Baijiu má čtyři základní příchutě. Lehkou vůni, která je mírně sladká a trochu květinová. Silnou vůni, která je velmi ovocná a chutná podobně jako ananas. Dále aroma omáčky (fazolová pasta a sójová omáčka). A samozřejmě nesmí chybět aroma rýže.

Rozhodně by stálo za to nejúspěšnější nápoj na světě ochutnat, takže až se vám taková příležitost naskytne, neváhejte a kopněte ho do sebe.

Těžko říct, zda by si u nás v Česku našel stejnou, nebo dokonce větší oblibu než například Čechy milovaná a oblíbená pálenka, vodka nebo naše klasické pivo.

Autor: Mashed

Autor: Klára Kovalčíková

Související články