Jak na jednoduchou domácí limonádu, která krásně osvěží

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
Citronova limonada

Zdroj: Shutterstock

S blížícím se létem a vidinou teplého počasí začínáme oprašovat oblíbené osvěžující recepty. Možná si i vy představujete, jak budete v létě lenošit na zahradě s drinkem v ruce. A co se bude k horkému létu hodit více než osvěžující limonáda?

Klasikou, která nikdy nezklame, je citronová limonáda. Určitě si vybavíte především americké filmy, kde ji prodávají ve stánku u silnice a kde se těší velké oblibě. Dnes vám přinášíme recept na jednoduchou domácí limonádu, který určitě musíte vyzkoušet.

Co budete potřebovat?

Výhodou této limonády je, že potřebujete skutečně jen pár ingrediencí, které s největší pravděpodobností máty vždy doma.

Připravte si 8 až 10 větších citronů, 1 hrníček krupicového cukru, 1 a půl litru vody a led. Jistě vás potěší, že výroba téhle dobroty nevyjde draho – především pak v sezoně, kdy se dají citrony pořídit za velmi slušnou cenu.

Jak na to

Nejdříve je potřeba připravit citrony. Odšťavněte je a přeceďte dužinu. Pokud vám dužina nevadí, můžete ji klidně nechat.

Jedním ze způsobů, jak pohodlně a rychle odšťavnit citrony, je nakrájet je na čtvrtiny a pomocí mixéru s lopatkovým nástavcem je nechat odšťavnit.

Poté přidejte do šťávy cukr a míchejte tak dlouho, dokud se cukr nerozpustí. Vychytávkou je, že v citronové šťávě se cukr rozpustí mnohem rychleji než v obyčejné vodě. Ušetříte si tak čas.

A co dál?

Pak už stačí jen smíchat citronovou šťávu s cukrem a vodou. Před podáváním uděláte dobře, když limonádu necháte alespoň hodinu vychladit v lednici. Bude pak ještě lepší.

Do limonády přidejte led a plátky citronu. Kdo chce, může přidat i mátu. Uchovávejte ji v lednici, kde vydrží až 5 dní.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články