Ustupuje vám vlasová linie? Má to své důvody, kterým lze zabránit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Ustupujici vlasy

Zdroj: Shutterstock

Neexistuje žádný tajný elixír, který by vám za 30 dní vrátil vlasy zpátky. Ale časem, trpělivostí a odbornou pomocí můžete skutečně obnovit svou vlasovou linii.

Vlasy kolem vlasové linie jsou jemnější a křehčí než prameny vlasů na zbytku pokožky. Navíc se s vlasy v okolí vlasové linie manipuluje, kartáčuje a tahá více než s ostatními, což zvyšuje jejich zranitelnost.

Stimulace obnovy růstu

Pokud vám vlasy vypadly nedávno, lze často stimulovat jejich opětovný růst. Ale při opakovaném poškození agresivním stylingem mohou být vlasové folikuly trvale poškozeny.

Jestli jde o stimulátory růstu, jediné dvě složky schválené FDA pro růst vlasů jsou minoxidil a propecia.

Přestože trakční alopecie je nejčastějším typem vypadávání vlasů, který postihuje vlasovou linii, není to jediné onemocnění vlasové pokožky, jež tak činí. Než začnete uvažovat o obnovení růstu, musíte zjistit, co bylo příčinou poškození vlasové linie a jaký typ vypadávání vlasů máte.

Trakční alopecie začíná postupným řídnutím oblasti vystavené nadmíře tahu. Věnujte pozornost tomu, jak napnuté jsou v účesu vaše vlasy, a sledujte oblast kolem vlasové linie, abyste předešli trakční alopecii.

Při těsném účesu si lze všimnout malých hrbolků v blízkosti vlasového folikulu – to se nazývá trakční folikulitida a je známkou očekávané trakční alopecie.

Mějte na paměti, že trakční alopecie se od androgenní alopecie liší tím, že u androgenní jde o geneticky podmíněné vypadávání vlasů, zatímco k trakční alopecii dochází v důsledku nadměrné manipulace, nadměrného stylingu a tahání za vlasy.

Namáhavé účesy a paruky

Teoreticky jsou copánky, culíky a paruky navrženy tak, aby si vaše vlasy odpočinuly od neustálého stylingu a manipulace. Problémy však vznikají, když své jemné vlasy příliš agresivně taháte a namáháte.

Pokud vám utažené vlasy způsobují bolest nebo jsou příliš těžké, zkuste je více povolit nebo se culíkům vyhněte úplně.

Přestože se paruky snadno odstraňují, mohou také oslabit jemné folikuly. Příliš malé nebo velké paruky se mohou třít o vlasovou linii a způsobit vypadávání vlasů. Při nošení paruk si dělejte přestávky, aby si vaše vlasy odpočinuly od napětí působícího na pokožku hlavy.

Méně je více

Není potřeba žádný speciální produkt nebo technika, abyste si udrželi hydratovanou vlasovou linii. Kondicionéry, oleje a hydratační přípravky, které používáte běžně na vlasy, lze aplikovat i zde.

Pokud máte pocit, že vaše pokožka potřebuje hydratovat, nejlepší produkty jsou na vodní bázi. Přípravek nemusíte využívat každý den. Omezte tužidla a fén používejte pouze na čisté vlasy.

Zdroj: allure.com, medicalnewstoday.com
Autor: Dominika Jandorová

Související články