Skincare pro muže: Je velký rozdíl mezi péčí o pleť a make-upem. I pánové mají své potřeby

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
skincare pro muze

Zdroj: Shutterstock

Pro ženy je péče o pleť něčím přirozeným, čemu se věnují každý den, aniž by o tom musely dvakrát přemýšlet. Jak je to ale u mužů? I jejich pokožka přeci vyžaduje nějakou tu lásku. Mnoho mužů se jí ale vyhýbá, protože v tom vidí něco zženštilého.

To je ale velký omyl. Péče o pokožku a make-up jsou dvě rozdílné věci. To, že se budete starat o to, jak vypadá váš obličej, používat speciální hydratační krémy a mastičky, přece neznamená, že se zároveň musíte i líčit.

Skincare je důležitý proces, který vaši pokožku zbaví staré kůže, pupínků, předchází vyrážkám a pomáhá vám s tím, abyste se cítili mladí a svěží. Máme pro vás proto několik tipů, jak na skincare pro muže.

Pro ženy je to sexy

Ačkoli si možná pánové myslí, že budou vypadat pro nás ženy méně mužně, pokud začnou používat nějakou tu kosmetiku, pravda je zcela opačná. Podle průzkumů je totiž pro většinu žen chlap, který se o sebe stará, mnohem víc sexy než ten, kterého jeho vzhled absolutně nezajímá.

Sprchové gely a mýdla pokožku vysušují

První produktem, který by měli muži při péči o pleť používat, je čistící gel. Ten totiž kůži zbavuje nečistot, a zatímco mýdlo nebo sprchový gel mohou pokožku zbytečně vysoušet, čistící gely jsou nezávadné a pouze pomáhají.

Nejideálnější je používat gely pro normální pokožku, protože ty, které jsou označeny jako gely na mastnou pleť, opět zbytečně vysouší. A zdravá pokožka nesmí být ani příliš mastná, ale ani suchá.

Čistící gely navíc podporují následné používání dalších přípravků na pleť. Bylo by totiž zbytečné si na obličej něco dávat, pokud není kůže krásně čistá a zdravá.

Krémy vaši pleť mohou zvlhčit

Lidská pokožka se přirozeně vysouší. To je následně důvodem vzniku vrásek. Zatímco u žen k vráskám dochází dříve, u mužů jsou později hlubší a viditelnější. Dá se tomu ale předcházet.

Využitím krému na pleť, který si aplikujete každý večer po sprchování, dodáte kůži vodu, kterou během dne ztratila. Ideální je předem si zjistit, jaký máte typ pleti a jaký krém používat. Existují ale i neutrální krémy, které pomohou za každé situace.

Chraňte pleť před UV zářením

Jednou z nejdůležitějších součástí péče o pleť je jak u mužů, tak i u žen používání SPF. Jde o přípravky, které chrání kůži před UV zářením. Prodávají se jak jednotlivě, tak i například ve formě krémů, které faktor SPF obsahují.

Dermatologové obvykle doporučují SPF faktor 30 až 50, vyšší podle nich obvykle nemívají velký smysl. Je ale důležité si zjistit, jak citlivou pokožku máte. Pokud víte, že se na slunci rychle spálíte, doporučujeme raději SPF vysoký.

Je třeba si uvědomit, že žádný SPF není stoprocentním filtrem proti UV záření. I tak ale přípravky pro tento účel pomáhají zabránit například předčasnému stárnutí pleti nebo jejímu poškození a vyrážkám.

Na závěr pak jen dodáme, že někdy je sice vhodné najít jeden krém, který má všechny ochranné prvky, pak na něm ale rozhodně nešetřete. Je lepší si trochu připlatit než později litovat. Protože zpět už pak ztracené roky nikdy nezískáte.

Autor: Shani Maiová

Související články