Nevystavujte pleť slunečnímu záření a místo opálení sáhněte po bronzeru

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Bronzer

Zdroj: Shutterstock

Nejen ty z nás, co mají velmi světlou pokožku, by si neměly opalovat obličej. Sluneční záření je jedním z hlavních příčin stárnutí kůže, a pokud si obličej nebudete před UV zářením chránit, budete za pár let scvrklá jako rozinka. Ideálním řešením pro opálený vzhled může být konturování tváře pomocí bronzeru. Poradíme vám, jak na to.

Když bronzer nanesete špatně, váš obličej bude oranžový a bude vypadat, že je spíše špinavý než opálený. Poradíme vám, jak ho nanášet stejně jako zkušená vizážistka.

Vyberte ten správný

Prvním krokem je vybrat ten správný bronzer. Nejvíce záleží na vašem přirozeném odstínu pleti, který budete chtít ztmavit. Stejně tak záleží, jak moc „opálená“ chcete být.

Aby nevypadal na vaší pokožce příliš uměle, vyzkoušejte ho nejprve přímo na tváři. Měl by být jen asi o dva odstíny tmavší a pleť by měl takzvaně prohřát.

Pro světlou pleť se hodí bronzer v medové barvě. Střední pleti sluší bronzer s růžovými nebo zlatavými podtóny. A pokud jste majitelka přirozeně tmavé pleti, pořiďte si bronzer jantarové barvy.

Můžete si koupit hned dva různé a během roku je kombinovat a míchat podle toho, jakou barvu vaše pleť právě má s ohledem na roční období a počasí.

Pořiďte si správný štětec

Nemusíte si pořizovat extra speciální štětec konkrétně na bronzer, ačkoliv tím nic samozřejmě nezkazíte.

Bohatě však stačí jakýkoliv široký, velký štětec. Nejlépe, pokud je nadýchaný a s kulatou špičkou. Příliš úzký a tuhý štětec způsobí, že výsledek bude flekatý, a to nechceme.

První přijde make-up

Stejně jako malíř i vy musíte mít nejprve dokonale čisté plátno, abyste na něj mohli malovat. Naneste tedy make-up tak, jak jste zvyklá, a pleť tak sjednoťte a připravte na umělecké dílo, které si na obličeji vytvoříte.

Nezapomeňte make-up rozetřít do ztracena i na bradu a krk, aby líčení vypadalo přirozeně.

Namočte štětec

Rovnoměrně štětcem zakružte v bronzeru a nanášejte ho nejlépe lehkými a rovnoměrnými tahy.
Raději postupně stínujte, než abyste nanesli jednu silnou vrstvu. Špičku štětce pokryjte jen lehce a přebytek oklepejte o stranu nádobky.

A teď to nejdůležitější

A nyní naneste bronzer. Naneste ho tam, kde se přirozeně nejvíce ukáže opálení. Nezapomeňte, že tahy by měly být skutečně velmi lehké, jinak dojde ke katastrofě.

Začněte na vrcholu čela, pokračujte na lícní kosti a pak dolů po linii čelisti. Namalujete si tak na obličej číslici 3.

Běžte na denní světlo

Vždy výsledek zkontrolujte na denním světle. A pokud možno ještě před tím, než vyrazíte ven.

Pokud se vám stane, že jste ho nanesli moc a nevypadá to dobře, lehce bronzer rozetřete do ztracena vatovým tamponkem a aplikujte trochu běžného pudru.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články