Naučte se správně používat samoopalovací krém. NE flekům, ANO krásné pokožce

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Opalena zena

Zdroj: Shutterstock

Opalování na slunci nebo v soláriu škodí pokožce a zdraví, což není žádné překvapení. Věděli jste ovšem, že můžete získat nádherné opálení s použitím samoopalovacího krému? Nebojte se, je to jednoduché a zvládne to každý.

Protože perfektní výsledek samoopalování není vždy zaručen, přinášíme vám tipy, jak docílit co nejkrásnějšího umělého opálení, které bude vypadat autenticky.

Vybírejte pečlivě

Nejdůležitější je vybrat si správný typ samoopalovacího produktu. U některých produktů může trvat pár dnů, než se dočkáte výsledku, u jiných je výsledek viditelný hned po prvním použití.

Zjistěte, jaký přípravek pro vás bude ten nejlepší a co od tohoto produktu očekáváte. Nebojte se zkonzultovat krém s prodejcem kosmetiky nebo kamarádkou, která samoopalovací krém používá pravidelně.

Rozhodně se nezapomeňte zbavit chloupků ze všech oblastí těla, na které chcete krém nanášet. Pokud máte na nějaké části těla husté chloupky, přípravek způsobí skvrny.

Kristyn Pradas je odbornice na opalování a pomáhá s opalováním na přehlídkách Victoria’s Secret. Kristyn doporučuje den před opalováním nebo v den opalování pokožky pořádné oholení a použití správného peelingu.

Opatrně nanášejte

Po osprchování a peelingu naneste produkt na ruce od zápěstí až po konečky prstů, na paty, na lokty a kolena. Tyto oblasti bývají suché a absorbují více pigmentu než ostatní oblasti těla.

Pokud máte velké póry nebo suchou pokožku, měli byste si dvacet minut před aplikací samoopalovacího krému zvlhčit obličej.

Opalovací krém vždy nanášejte na chladném a suchém místě, abyste se nepotili. Před natřením je důležité použít peeling a opláchnout obličej, abyste odstranili všechny odumřelé kožní buňky.

Bojíte-li se samotné aplikace, vyzkoušejte nejprve tělový make-up, který můžete smýt. Tělové makeupy a bronzery jsou skvělé pro večerní skvělý vzhled pokožky nohou a paží a zároveň vám pleť okamžitě rozzáří.

Po aplikaci krému na nic nesahejte minimálně patnáct minut a neoblékejte se alespoň hodinu. Pokud se necítíte pohodlně, můžete si vzít lehký župan, který můžete ušpinit.

Před první sprchou byste měli počkat alespoň osm hodin. Několik dní nepoužívejte peelingy ani peelingové krémy a sprchové gely.

Autor: Pavel Světlý

Související články