Lupy ve vlasech: Netradiční tipy, jak s nimi bojovat!

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
Lupy

Zdroj: Shutterstock

Předpokládá se, že lupy má více než polovina populace. Zatímco se jedná o zejména praktický problém, kdy Vás prozradí zejména tmavý oděv, mohou lupy způsobovat i psychické problémy. Zbavit se jich ale není až tak náročné, jak se může zdát. Jak s nimi účinně bojovat?

1. Šampon proti lupům

Pravidelné užívání šamponů proti lupům je základním požadavkem s bojem proti této kožní nemoci. Nestačí si pouze jednou za čas našamponovat hlavu v momentě, kdy se Vám zdá situace neúnosná, ale je vyžadována pravidelná aplikace. L’Oréal, Bioderma, Vichy či La Roche Posay patří mezi vyhlášené firmy produkující účinné přípravky pro dlouhodobou aplikaci.

2. Psychická pohoda

Psychický stav ovlivňuje řadu věcí a výskyt lupů může být jednou z nich. Psychická pohoda slouží výborně jako prevence, ale je důležitým faktorem i během boje s lupy. Pokud budete na svrbějící hlavu neustále myslet, můžete se začít stranit společnosti z obavy zostudění sebe sama. Buďte v klidu, vyspěte se a neberte se moc vážně!

3. Aspirin a šampon

Ano, je to tak. Než si půjdete příště umýt hlavu, tak rozdrťte 2 tablety Aspirinu a šampon proti lupům smíchejte s rozrdceným práškem. Poté si důkladně vetřete šampon i s Aspirinem do vlasů a vyčkejte 1-2 minuty, než si vlasy opláchnete vlažnou vodou.

Aspirin dokáže zázraky a dodá kůži potřebné látky, které zabraňují tvorbě lupů.

Zkuste bojovat s lupy pomocí Aspirinu a šamponu proti lupům

4. Jablečný ocet

Opláchněte si vlasy jablečným octem. Jakožto přírodní přísada zabraňuje tomu, aby se vaše pokožka na lebce stala suchá a tvořily se vám nepříjemné lupy.

Jablečný ocet využijte poté, co jste si našamponovali vlasy.

 

Autor: redakce

Související články