Jak správně pečovat o celé tělo, aby bylo hedvábně hebké

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Telo pece

Zdroj: Shutterstock

Péče o pleť je velice důležitá a každodenní, alespoň ta nejzákladnější rutina, je nezbytná k tomu, abyste měla tvářičku k zulíbání. Obličej ale není jediné místo na vašem těle, které potřebuje důkladnou péči. Je důležité umět se také správně starat i o pokožku celého těla.

Pravidelně odstraňujte odumřelé kožní buňky

Nejen na obličeji, ale i na povrchu celého těla nám odumírají kožní buňky, které je potřeba odstranit.

Vzhledem k tomu, že kůže na těle je silnější, pevnější a odolnější než na obličeji, se nemusíme bát použít takový druh peelingu, který obsahuje malé hrubé částečky. Ty vám obrousí pleť, odstraní staré kožní buňky a pokožka bude na dotek krásně hladká.

Na obličej se takový typ peelingu nedoporučuje. V případě odstranění odumřelých kožních buněk z obličeje se doporučuje spíše chemický peeling, který neobsahuje žádné hrubé částečky, ale pomocí chemických látek staré buňky rozpouští.

Peeling však není jediný způsob, jak požadovaného výsledku hladké pokožky docílit.

Vyzkoušet také můžete dnes velice oblíbený „dry brushing“. Speciálním kartáčem si přejíždíte přes pokožku a kromě odstranění buněk dosáhnete i příjemného prokrvení celého těla, a pokud ho používáte dlouhodobě, měl by působit i proti celulitidě.

Sprchujte se přiměřenou teplotou vody

Určitě spousta z nás zbožňuje čas od času opravdu horkou sprchu, která je příjemná zvláště v zimních měsících, kdy se vymrzlé vrátíme z venku a chceme se co nejdřív zahřát.

Bohužel vám musíme sdělit, že extrémně horká voda není pro naši pokožku vůbec nic dobrého ani vhodného. Zbavuje totiž kůži jejího přirozeného oleje a tím dochází k vysušování.

Pokud tedy máte obecně suchou kůži, tak na horkou vodu při sprchování raději zapomeňte.

Neznamená to, že byste se měli hned začít otužovat, jak je teď v módě, a že se musíte sprchovat vodou studenou. Bohatě stačí, když se osprchujete příjemně vlažnou vodou.

Používejte sprchové gely s aloe vera

Výběr sprchových gelů není potřeba nějak zvláště řešit vzhledem k tomu, že pokožka na těle je mnohem odolnější než na obličeji, jak už bylo řečeno.

Přesto vám doporučujeme zvolit takový, který obsahuje aloe vera. Nejen že napomáhá udržovat kůži krásně hladkou a jemnou, ale je ideální především v letních měsících, kdy se na sluníčku spálíte a potřebujete pokožku zklidnit a zchladit.

Pravidelně hydratujte

Vylezete ze sprchy, osušíte se a… už se vám nechce trávit dalších několik minut natíráním tělového mléka? Přesto byste tento krok neměly v žádném případě vynechávat, pokud chcete mít zdravou a krásnou pokožku.

Hydratace je naprostým základem hedvábné pokožky, a když pomyslíme na celou tu škálu nejrůznějších voňavých krémů, které nám trh nabízí, rády těch nanejvýš pár minut obětujeme.

Nezapomínejte na opalovací krém

Že bychom se měli chránit před zákeřným UV zářením, všichni moc dobře víme. Nejen proto, abychom se nespálili, ale také abychom předešli rakovině kůže.

Dalším důvodem, proč nezapomínat na opalovák, je ten, že tím předcházíme stárnutí kůže. A kdo by chtěl být scvrklý jako rozinka?

Aplikujte krém s ochranným faktorem každý den na ty části těla, které nemáte schované pod oblečením. Zvláštní pozornost věnujte samozřejmě obličeji, krku, hrudníku a rukám. Ty jsou totiž ke stárnutí pleti nejnáchylnější.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články