Jak se přirozeně zbavit celulitidy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Jak se zbavit celulitidy

Zdroj: Shutterstock

Blíží se léto a s ním i odhazování svršků a odhalování kůže. Celulitida neboli pomerančová kůže je strašákem nejedné ženy. Nemusí být vždy nutně spojena s nadváhou a může trápit i jinak štíhlé ženy. Jak s ní zatočit pomocí přírodních produktů?

Odhaduje se, že více než pětaosmdesát procent žen ve věku jednadvaceti let a víc trápí celulitida. Zpravidla nejvíce patrná je na stehnech, kde se přirozeně vyskytuje více tukové tkáně.

Trápí i štíhlé ženy

Vzniká, když podkožní tukové buňky vlivem ukládání odpadních látek změní svůj objem, což se na povrchu kůže projeví nevzhlednými ďolíčky.

Rizikovými faktory pro její vznik není jen nadváha, ale genetická predispozice, věk, celkový životní styl nebo užívání hormonální antikoncepce.

Pro to, abyste se jí zbavili, ale nemusíte chodit na speciální kliniky, kde vám celulitidu odstraní pomocí přístrojů. Pomoci si můžete i sami doma.

Dopřejte si pořádnou péči i v pohodlí domova

Řada odborníků se shodla na tom, že nejdůležitější je rozpohybovat lymfu, což nejúčinněji lze pomocí masáže. Můžete si na ni zajít ke specialistovi, anebo si pořídit masážní krém a začít si stehna masírovat doma. Důležitá je ale důslednost opakování, výsledky se rozhodně neobjeví po jedné masáži.

O pokožku je třeba pečovat, a proto je dobré používat peeling, který odstraňuje odumřelé buňky. Vyrobit si ho můžete doma z kávové sedliny a kokosového oleje. Kofein stimuluje krevní oběh, ale bojuje také s obsahem samotného tuku v buňkách.

Důležité je také dodržovat pitný režim. Dostatek vody totiž zajistí správnou hydrataci, ale také pomáhá povzbudit oběh a rozproudit tak i lymfatický tok.

Zaměřte se na svůj životní styl

Nezbytnou součástí boje s celulitidou je také vyvážené stravování a dostatek pohybové aktivity. Vyzkoušet můžete také cviky zaměřené právě na oblast stehen, které jsou celulitidou ohrožovány nejvíce.

Squaty, výstupy po schodech nebo boční výpady v pravidelném opakování minimálně patnáctkrát po dobu třiceti minut dvakrát až třikrát týdně, vám v boji s celulitidou také můžou pomoci.

Věk prostě neošálíte a dříve nebo později se s pomerančovou kůží potýká většina žen. Kromě již zmíněných rad můžete zapojit také výživové doplňky obsahující látky, které podporují činnost oběhové a vylučovací soustavy.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články