Hubnutí podle typu postavy: Jak se správně stravovat, když jste „jablko“, „hruška“ či „přesýpací hodiny“

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Typ postavy

Zdroj: Shutterstock

Správná strava je základ zdravého těla. Hodně lidí ovšem netuší, jaké potraviny zvolit a jak si nechat zajít chuť na sladké. Pojďme se společně ponořit do světa stravy a prozkoumat, jak jíst správně podle typu postavy. Informace jsme čerpali ze serveru Good to Know.

Každý hubne a přibírá na váze jiným tempem vzhledem k typu těla, se kterým se narodil. Důležité je také zmínit, že každý typ reaguje na hormony a potraviny úplně jinak. Ať už máte tvar jablka, nebo hrušky, může to být klíč k hubnutí a zdravějšímu pocitu.

Omezení dle tvaru postavy

Pokud máte tělo vytvarované jako jablko, máte tendenci přenášet většinu váhy přes oblast břicha. Nohy a paže zůstávají poměrně štíhlé. Mezi typické chutě u tohoto typu těla patří škrobová jídla jako chléb a těstoviny, stejně jako šumivé nápoje a kofein. Klíčem ke snížení hmotnosti u tohoto typu je důležité sledovat inzulín.

„Jablka“ mohou na svůj jídelníček zařadit čisté bílkoviny, včetně kuřecího, hovězího a vepřového masa. Zdravé tuky jako vejce, avokádo, ořechy, semínka, ořechové máslo a plnotučné sýry jsou skvělou volbou. Vyhnout by se ovšem měla kávě a šumivým nápojům.

Pokud patříte k těm, jejichž tělo má tvar hrušky, i pro vás máme pár rád. „Hrušky“ většinou přibývají na váze v oblasti boků a stehen, někdy s malým obsahem tuku v dolní části břicha. Mají tendenci trpět zadržováním vody v těle a hormony v nich jen létají.

U tohoto typu těla je důležité sledovat estrogen. Ten je totiž zodpovědný za vaši tělesnou hmotnost. Na jídelníček je pak vhodné zařadit zeleninu a ovoce s vysokým obsahem vlákniny. Vyhnout se tučným sýrům, smetaně, omáčkám, kofeinu a alkoholu pomůže při shazování skvěle.

A co lidé, kteří mají tvar těla jako přesýpací hodiny? Tento typ má tendenci přibývat na váze rovnoměrně po celém těle, nejzřetelněji kolem obličeje. Na jídelníček je skvělé zařadit kuřecí maso a ryby, ovesné vločky a koření, jako je kmín a skořice.

Dieta nemusí být náročná

Pokud si na jídelníček netroufnete sami, oslovte odborníka, který vám sestaví jídelníček na míru. Jídlo je při hubnutí doopravdy důležité. Pravděpodobně vám dojde, že po třiceti minutách v posilovně není čokoláda dobrý nápad.

Pokud jste se rozhodli pro hubnutí, držíme vám palce. Důležité je mít cvičení a zdravé jídlo jako zvyk. Pak už to půjde bez problémů.

Zdroj: GoodtoKnow
Autor: Pavel Světlý

Související články