Nikola (35): Celou dobu jsem si myslela, že je to moje vina. Až vám řeknu svůj příběh, nezadržíte slzy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena pribeh

Zdroj: Shutterstock

Celé ty roky jsem dávala vinu jen sama sobě. Myslela jsem si, že si za to můžu sama a že si to zasloužím. Nyní už vím, jak hloupá jsem celou tu dobu byla. Kdybych si to dokázala uvědomit dříve, nemusela jsem dopadnout tak špatně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Po přečtení příběhu paní Nikoly jen málokdo dokáže zadržet slzy. Nebylo pro ni jednoduché vyjít s pravdou ven. Nyní se konečně odhodlala a svěřila nám svoji zkušenost.

Od začátku mě ovládal

Do vztahu s Jakubem se Nikola vrhla po hlavě. Měla za sebou ošklivý rozchod. Její bývalý přítel se k ní nechoval hezky a po rozchodu z ní byla troska. To Jakub jí pomohl postavit se zpátky na nohy. Až nyní ale Nikola vidí, za jakou cenu to vlastně bylo…

„Od začátku mě měl v hrsti,“ svěřuje se. „Neuvědomovala jsem si to a nechávala si to líbit,“ píše otevřeně. Nikola měla za to, že to s ní Jakub myslí dobře. To ale nebyla pravda.

Nikomu jsem se nesvěřila

„Už ani nevím, za co byla ta první facka,“ snaží se Nikola marně vzpomenout a dodává, že si zkrátka není schopna ten okamžik lépe vybavit. Lépe řečeno – neví, proč ji přítel uhodil, ale stále má před očima jeho výraz, když se to stalo poprvé.

Bylo to vůbec poprvé, co na ni někdo vztáhl ruku. Nikola byla v šoku. Tohle od Jakuba nečekala. Přesto se nikomu nesvěřila. A co více – na přítelovo naléhání mu dokonce odpustila.

Říkával mi, že je to moje vina

Špatně vyžehlená košile? Facka. Návrat domů o půl hodiny dříve? Další facka. Příliš vyzývavá halenka? Kopanec do břicha. Takhle to v domácnosti Nikoly a Jakuba chodilo skoro každý den.

„Přestala jsem ty útoky počítat,“ přiznává. „Kolikrát jsem neměla tušení, za co to bylo, ale najednou přišla facka, rána do hlavy, kopanec do břicha. A já pořád mlčela,“ pokračuje.

Zasloužila jsem si to?

Jednou si Nikola udělala radost a v doprovodu kamarádky si koupila pěknou sukni. Upnutou, kousek nad kolena. Cítila se v ní sexy. Jakub to ale viděl jinak.

„Přišla jsem domů v té sukni a z jeho výrazu pochopila, že je něco špatně,“ popisuje. „Vrhl se na mě, popadl mě za zápěstí a mrštil se mnou na postel. Se slovy, že se oblékám jako laciná ženská, mě i přes můj odpor znásilnil. A celou dobu opakoval, že si za to můžu sama,“ vzpomíná.

Trvalo dlouho, než jsem si uvědomila, že to nebyla moje vina

Teprve poté se Nikola rozhodla svěřit kamarádce. Nebylo snadné všechno přiznat. Ale Nikola pocítila úlevu. Ještě větší přišla v okamžiku, kdy si konečně uvědomila, že to nebyla její vina.

„Žila jsem ve vztahu, kde jsem byla ponižována, zneužívána a kde se mnou bylo zacházeno jako s kusem hadru. Nyní už vím, že to nebyla moje vina. To on byl ten špatný, ne já. Najít sebevědomí bude ještě trvat. Ale nyní mám konečně čisté svědomí, že jsem si za to nemohla sama,“ uzavírá Nikola.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články