Jana (33): Nečekaná událost odhalila jeho pravou tvář. Nebýt toho neštěstí, zničila bych si život

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena necekana udalost

Zdroj: Shutterstock

Měla jsem na očích růžové brýle a nebyla jsem schopná svého přítele vidět v pravém světle. Nebýt toho neštěstí, kterého jsem byla svědkem, možná bych nepoznala, jaký ve skutečnosti je. Měla jsem velké štěstí, že jsem ho prokoukla včas!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jana a Vilém spolu chodili necelý rok. Přesto si Jana dokázala představit, že po boku Viléma stráví zbytek života. Dokonce už před přítelem naznačovala, že pomýšlí na vdavky. Nyní je ráda, že k takové chybě nedošlo.

Dokonale si mě omotal okolo prstu

„Poznala jsem ho v práci, kam ho nově přeložili,“ vysvětluje Jana. Byl to sympaťák, všechny kolegyně na něm mohly oči nechat. Ale on si vybral mě,“ pokračuje.

Vilém si dokázal Janu omotat okolo prstu velmi rychle. Nyní si uvědomuje, že mu doslova zobala z ruky, jenže tenkrát jí to tak nepřišlo.

Měla jsem na očích růžové brýle

Při pohledu zpátky si je Jana dobře vědoma toho, že měla na očích od začátku jejich vztahu růžové brýle, přes které nebyla schopna vidět, co je Vilém vlastně zač.

„Postavila jsem si ho na piedestal, vzhlížela k němu a vnímala ho jako dokonalého,“ přiznává otevřeně. „Nebyli jsme spolu ani rok a já už začala pomýšlet na svatbu,“ dozvídáme se.

Jana dokonce zašla až tak daleko, že o svatbě začala mluvit i před přítelem Vilémem. K její velké spokojenosti nevypadal, že by byl proti. Jana jejich vztah shledávala na dobré cestě.

Ozvala se velká rána

„Zrovna jsme s Vilémem jeli městem, vyzvedl mě v práci a jeli jsme domů,“ vzpomíná Jana na okamžik, který jí změnil život. „Povídali jsme si a pak se ozvala velká rána a my sebou cukli,“ pokračuje.

Janě trvalo několik vteřin, než jí došlo, že někoho srazili. Vilém se nesoustředil na řízení a svým autem srazil člověka. To nejhorší ale mělo teprve přijít.

Vůbec jsem ho nepoznávala!

Pokud měla Jana do té chvíle na očích růžové brýle, nyní jí ve vteřině spadly. Její přítel se totiž začal chovat tak, jak ho ještě nikdy neviděla. Nepoznávala ho!

„Začal se chovat jako neskutečný hulvát,“ popisuje. „Pod autem nám ležel muž, byl sice při vědomí, ale očividně měl bolesti. A Vilém, který nehodu způsobil, protože nedával pozor, mu ještě sprostě nadával,“ píše.

To neštěstí mi zachránilo život

Jana se za svého přítele styděla. Dovoloval si dokonce i na policisty, kteří na místo nehody přijeli. Byl sprostý, agresivní, odmítal přiznat svoji chybu. Pohled na něj Janě zachránil život.

„Uvědomila jsem si, že ho vlastně vůbec neznám,“ svěřuje se Jana. „Ještě ten den jsem si sbalila věci a opustila ho. Styděla jsem se, že jsem s ním chtěla strávit zbytek života. S takovým člověkem nechci mít nic společného,“ píše na závěr svého e-mailu.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články