Znamená to konec žlutých vykřičníků v Čechách?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Dominik Feri v rousce

Zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Po první včerejší šokující zprávě z poslanecké sněmovny, že se do funkce ministra vrátí Adam Vojtěch, a tím se snad uzavře pomyslný kruh otravného Covidu, přišla hned druhá. Poslanec z Top 09 Dominik Feri se rozhodl rezignovat na svou funkci ještě před volbami. Půjdou i přes to mladí lidé volit?

Politická scéna přišla o Feriho

Poslanec Dominika Feri, který má na svém instagramovém účtu přes milion sledujících, a díky jeho žlutým vykřičníkům se mohla celá Česká republika orientovat po celý rok ve zmatečných vládních nařízeních, oznámil včera rezignaci na svůj poslanecký mandát.

Kromě toho se také rozhodl, že nenastoupí k podzimním volbám. Důvodem k tomuto kroku je anonymní nařčení ze sexuálního obtěžování a dokonce ze sexuálních útoků, které měl v minulosti spáchat na několika ženách. Tuto informaci a anonymní udání zveřejnily servery Alarm a Deník N.

Ke všemu se veřejně vyjádřil na Instagramu

Dominik tuto skutečnost popřel a uvedl, že rezignuje z toho důvodu, že tato událost nepostihne pouze jeho, ale i jeho nejbližší okolí a kolegy. Záležitost chce řešit soudní cestou.

„Před dvěma lety jsem čelil falešnému nařčení ze sexuálního násilí. Z těchto lživých nařčení pak vychází další pomluvy, kterými se člověk může jen těžko bránit. Nicméně lživá nařčení ze sexuálního násilí, které se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám.“, vyjádřil se mladý poslanec na svém Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dominik Feri (@choco_afro)

Mimo to také naznačil, že celá záležitost má spojitost s vedením volební kampaně, které nebývají vždy úplně fér.
V tom samém příspěvku se také omluvil za své negetlemanské a nevhodné chování, kterých se v minulosti, když byl mladý, dopustil.

Jeho bývalý šéf a bývalý předseda politické strany Top 09 Miroslav Kalousek Feriho rozhodnutí odstoupit podpořil, ocenil jeho přístup a popřál mu hodně štěstí.

Všichni si přejí, aby se vrátil

Dá se říct, že česká politická scéna přišla o jednoho z nejvýraznějších politiků posledního roku a spousta lidí doufá, že jakmile se jeho jméno podaří očistit, do poslanecké sněmovny se vrátí.

Doufají v to i osobnosti z řad umělců, jako například herečka Míša Tomešová, která zareagovala na svém Instagramu a vyjádřila tak lítost nad odchodem „jediné záchrany a světlé budoucnosti české politiky“.

Vykřičníky stále budou

O jeho slavné žluté vykřičníky, bez kterých by byl po celé republice během Covidu ještě větší chaos, než už byl, se zatím bát nemusíme.

„Vykřičníky furt budou, dokud budou potřeba. Nenechám vás v tom.“ Sdělil Feri pomocí příběhu na Instagramu.

Zdroj: Instagram
Autor: Dominika Číčelová

Související články