Kdo by to byl řekl, že nás Jessica Alba bude učit, jak uklízet

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Jessica Alba

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Jessica Alba není jen oblíbená herečka, kterou můžeme vidět v mnoha filmech. Je také podnikatelka, filantropka, politická aktivistka, manželka a maminka tří dětí. Popularitu si získala nejen herectvím, ale také svojí aktivitou na sociálních sítích, kde ji sledují miliony lidí.

Kromě toho se může pyšnit ještě jedním „titulem“. Jessica Alba je totiž úklidový guru. Ačkoli je to celebrita, která má bezesporu dost peněz na to, aby si na úklid někoho najala, dělá to ráda sama. Prozradila nám nejen to, jak do úklidu domácnosti zapojit děti.

Na úklid jen pár minut

K úklidu vede své děti nejen sama Jessica, ale také její manžel Cash Warren. Jessica práskla na svého muže, že na své děti vymyslel zajímavý trik.

K úklidu spustili časovač s tím, že když si děti zvládnou například uklidit svůj pokojíček do deseti minut, mohou si poté vybrat odměnu.

Do úklidu s časovačem se ale nepouští jen děti. Společnými silami například uklízí kuchyň, a když se zapojí všichni, zvládnou to hravě během osmi minut.

Mějte svůj čisticí vozík

Také vás dokáže otrávit, když se pustíte do gruntování a následně musíte tuhle letět pro hadru na prach, tuhle zase pro přípravek na zrcadla, potom opět pro něco jiného?

I na tohle má známá herečka fígl. Radí, abychom si vyrobili čisticí vozík. Podle ní je totiž daleko jednodušší mít pomocníka, díky kterému budete mít všechno potřebné po ruce.

Vezmete ho s sebou do místnosti, kterou se zrovna rozhodnete uklidit, a nestane se, že byste museli desetkrát pro něco utíkat. Šetří to čas i vaše nervy.

Uklízejte v průběhu činnosti

Jessica sdílela i tip, ke kterému ji vedla už její babička. Radí uklízet průběžně a nenechat kolem sebe hromadit věci.

Například při vaření. Když vezmete mouku na zahuštění, nenechte ji poté válet na lince, ale hned ji ukliďte zpět. Použitou vařečku neodkládejte do dřezu, ale buď ji hned opláchněte, nebo vložte do myčky nádobí.

Uklízejte, kudy chodíte. Jessica to vnímá jako super způsob, jak udržovat domácnost uklizenou, nemusíte se pak hroutit z představy, že úklidem různě odložených věcí strávíte celý den.

Zdroj: thespruce.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články