Zlata Adamovská oslavila již 63. narozeniny. Vztah se Štěpánkem nebyl procházkou růžovou zahradou

od Raina Tomanová
   2 minuty čtení
zlata adamovská

Zdroj: Profimedia

Zlata Adamovská žije už několik let po boku svého hereckého kolegy Petra Štěpánka. Od začátku jejich seznámení ale máloco nasvědčovalo tomu, že nakonec skončí jako manželé.

Dvojice svůj vztah totiž začala v době, kdy byl ještě Štěpánek ženatý s režisérkou Vlastou Janečkovou. Tehdy již byla těžce nemocná a zápasila se závislostí na alkoholu. Zlata Adamovská svého životního partnera potkala už v roce 1981, ale jiskra přeskočila mnohem později.

Adamovská se rozváděla s Johnem, Štěpánek trpěl vedle Janečkové

Herečka byla v té době vdaná za Radka Johna, kterému ale nedokázala odpustit velké tajemství – nejenže v době jejich manželství udržoval paralelní vztah, ale „pochlubit“ se může také nemanželským potomkem. Zato Štěpánek byl v manželství nespokojený z jiného důvodu.

Jeho manželka byla závislá na alkoholu, a bohužel i přes veškerou snahu se Petrovi nepodařilo udržet tuto nemoc pod kontrolou. Adamovská se se Štěpánkem setkala již v roce 1981 při natáčení pohádky O stříbrném a zlatém vajíčku. Na to, aby mohli být mileneckým párem, si ale museli počkat.

Jiskra totiž přeskočila až při natáčení oblíbeného televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde si zahráli nejdříve partnerský pár, který do toho později „praštil“. Manželé Valšíkovi v seriálu prošli nespočtem peripetií, nejinak tomu bylo také v jejich opravdovém životě.

Kvůli Janečkové svůj vztah dlouho tajili, protože jí Štěpánek nechtěl ublížit. „Oba jsme tehdy postupně prožívali těžké chvíle v soukromí a možná právě to nás spojilo. Probírali jsme všechno možné,“ popsal Štěpánek jejich začátky. Adamovská se rozvedla v roce 2010.

Alkohol v kombinaci s léky byl pro Janečkovou osudným

„Koncem září doma upadla, poranila si hlavu, a záchranka ji musela odvézt do nemocnice,“ řekl Blesku kamarád Petra Štěpánka. Herec ji v nemocnici samozřejmě navštěvoval. Bohužel, režisérka se dostala do psychiatrické léčebny, odkud se domů již nevrátila. Její nehoda měla být podle některých zdrojů pokusem o sebevraždu.

Není jasné, jestli o románku svého muže a herečky věděla. Velmi těžce ale nesla to, že s ním nemůže být, a její trápení skončilo v roce 2012. V té době už mohli dát partneři najevo veřejnosti, že to spolu myslí skutečně vážně.

Štěpánek se se svou kolegyní oženil v roce 2013. Ještě před pohřbem Janouškové u něj Zlata přespávala, ale poté už jim nic nebránilo užívat si svůj vztah naplno. Štěpánek byl ženatý také s Reginou Rázlovou. I když se objevily informace, že jejich manželství s Adamovskou spěje ke konci, opak je pravdou.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová

Související články