Zásady královské výchovy, které byste měli znát i vy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
kralovska rodina

Zdroj: Shutterstock

Mnozí z nás mají pocit, že královské děti spí na hedvábných polštářích, celé dny se nechávají obskakovat od služebnictva a rodiče, co se týče starosti o ně, nehnou v podstatě prstem. Na první pohled to tak může vypadat. Je ale realita opravdu taková?

Možná i vy sdílíte myšlenku, že se královské děti mají jako v bavlnce a rodiče veškerou starost o ně přenechávají na služebnictvu. V dnešním článku vás přesvědčíme, že to není tak úplně pravda. Některé zásady královské rodiny by totiž měli odkoukat i rodiče tady u nás.

Rodina je základ

K tomu, že rodina je základ všeho, jsou královské děti v Británii vedeny už odmalička. Jsou seznamovány s historií své rodiny a často navštěvují hrob své babičky – princezny Diany.

Jak Kate, tak i William se snaží trávit s dětmi co nejvíce času. I my bychom měli děti vést k tomu, že rodina je vždy na prvním místě.

Každá práce má být oceněna

I když se královské děti narodily do hedvábných peřinek, jsou odmalička učeny, že každá práce má být oceněna. A je přitom jedno, zda jde o pokojskou, která uklízí, nebo o matku, která se stará o přípravu večeře.

I my bychom měli vést děti k tomu, že každá práce je pořád práce a že bychom neměli některé činnosti vnímat jako podřadné.

Vzdělání je důležité

I královská rodina ctí, že vzdělání je důležité. Z toho důvodu jsou i královské děti vedeny nejen ke čtení, ale ke vzdělávání se celkově.

Kate bere děti poměrně často na nejrůznější výstavy, společně navštěvují také muzea. Mezi jejich nejoblíbenější patří přírodopisné muzeum v Londýně.

Sport k životu patří

Není žádným tajemstvím, že vévoda a vévodkyně jsou milovníky sportu a k této vášni se snaží vést i svoje děti.

Naučme i my naše děti, že sport k životu patří. Podporujme je v aktivitě, která je bude bavit a kterou si ideálně samy vyberou.

Fyzické tresty jsou tabu

Všichni víme, jak dokážou být děti kolikrát zlobivé. Ani královské děti se nějaké té lumpárně nevyhnou a jejich rodiče s nimi řeší stejné trable, jaké řešíme my s našimi dětmi.

Ale bez ohledu na to, jak špatně se děti chovají, nepoužívají Kate ani William fyzické tresty. Mají svoje vlastní metody, a když na děti přijde záchvat vzteku, ihned vědí, jak odvrátit pozornost rozzuřeného dítěte – například hlasitým zpěvem.

Zdroj: brightside.me, gentnews.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články