Ikonické vlasy princezny Diany: Známe jejich tajemství

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Princezna Diana

Zdroj: Profimedia

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou prince Charlese, následníka britského trůnu, a zároveň také matkou jeho dvou synů. Bohužel v roce 1997 zemřela při autonehodě, jejíž vyšetřování nebylo uzavřeno.

Situace kolem jejího života i smrti byla zmapována mnoha novináři, psalo se o příčinách i následcích a existovalo mnoho konspiračních teorií, které byly nakonec vyvráceny. Celkově šlo o jeden z nejvíce diskutovaných případů, které se okolo královské rodiny staly.

Myslíte si, že snad není věc, o které by se ohledně princezny Diany nepsalo? My pro vás máme informaci, která je možná úsměvná, zároveň si díky ní ale na ikonickou ženu můžete zavzpomínat a zjistit něco nového.

Žena, kterou davy milovaly a jejíž smrt byla oplakána mnohými, byla typická svým dokonalým účesem, díky kterému ji lidé poznávali. Jak své vlasy udržovala a jak účes vznikl?

Kratší vlasy jí vždy slušely

Když byla princezna Diana mladší, vždy si udržovala kratší sestřih. Nikdy netoužila po dlouhých vlasech a věděla, jak se učesat, aby vypadala důstojně a nedělala rodině ostudu.

I na svatbě s princem Charlesem měla vlasy krátké. Až později začala nosit nadčasový účes, kterým se stala pro většinu fanoušků typická.

Klíčový rok 1990

Britský vlasový stylista Sam McKnight vytvořil princezně účes pro natáčení rozhovoru v British Vogue v roce 1990.

Některé prameny tehdy zastrčil pod její čelenku, aby vypadal sestřih kratší. Podle McKnighta se po focení do časopisu princezna ptala fotografky, co by s jejími vlasy udělala.

Ona odpověděla, že jsou dokonalé a měla by si je takto upravovat častěji. Od té chvíle měla Diana jasno. Stylista McKnight dostal za úkol vlasy sestříhat tak, aby i bez čelenky držely přesně v takovém účesu.

A on to dokázal dokonale. Od toho dne se o její účes staral pravidelně. Na čas se dokonce stal hvězdou, protože se média zajímala o to, kdo se princezně o vlasy stará, a ona ho prozradila.

„Nebyl jsem na to mediální šílenství připraven. Naštěstí brzy opadlo a já se mohl opět věnovat své práci,“ řekl v rozhovoru v roce 2017, ve kterém na princeznu Dianu zavzpomínal.

Ikona, která je stále mezi námi

Dnes je to již mnoho let, co je princezna Diana po smrti. I tak na ni ale stále vzpomíná nejen její královská rodina, kterou tragédie hluboce zasáhla, ale i ostatní lidé.

V médiích se pravidelně objevují nové a nové informace, které se snaží odhalit, co se tehdy skutečně stalo. Podle všeho byl řidič, který auto řídil, opilý a jel příliš rychle. Stále se ale objevují skutečnosti, které výsledky vyšetřování mění.

Princezna Diana byla krásná, mladá, milá a byla zaslouženou členkou královské rodiny. Dnes na ni vzpomínáme nejen díky jejímu ikonickému účesu, ale hlavně díky činům, které za svůj život stihla vykonat.

Bojovala například proti nášlapným minám, byla členkou několika organizací na pomoc lidem s rakovinou nebo AIDS. Také se snažila pomáhat přírodě. Byla dobrým člověkem, jehož smrt zasáhla snad každého, kdo o ní slyšel.

Zdroj: britannica.com
Autor: Shani Maiová

Související články