Zachránila život skupině motorkářů. Drsní chlapíci se jí po roce odměnili tím nejdojemnějším způsobem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Motorkari

Zdroj: OlegRi / Shutterstock.com

Žádný dobrý čin nezůstane bez odezvy. Kdykoli někomu pomůžete, buďte si jistí, že se vám to jednou vrátí. Příběh zdravotní sestry Daryn Sturch je dokonalým příkladem toho, jak funguje lidská dobrota. Navíc také ukazuje, že ne každý je tak drsný, jak se na první pohled zdá.

O motorkářích se říká, že jsou to šílenci, kteří se chtějí stát dárci orgánů, že jsou to drsňáci, kteří ale hazardují se životem, a ve svém volném čase se nedokážou věnovat ničemu jinému než motorkám.

To ale není pravda, potvrdilo by vám to nejspíše víc lidí. Tenhle příběh o lidském štěstí, o radosti ze života, a především o vděku ale ukazuje, že i nejdrsnější chlapíci často umí projevit své slabé stránky.

Byla s nimi od začátku do konce

Daryn Sturch je zdravotní sestra, která se vyskytla v roce 2018 u závažné dopravní nehody, při které bylo zraněno hned několik motorkářů. Je nutné podotknout, že nehoda tehdy nebyla způsobena jejich vinou.

Daryn zavolala záchrannou službu a o ty, kteří na tom byli nejhůře, se začala starat. Mnozí byli v bezvědomí, jiní ale dokázali poslouchat její pokyny a pomoci jí zachraňovat kamarádům životy.

Na místo tehdy přiletěl i vrtulník, a Daryn nakonec sanitkou odjela do nemocnice, kde se snažila dál pro motorkáře udělat všechno, co mohla. Podle jejích slov to vypadalo, že někteří nepřežijí.

Jejich zranění byla vážná a lékaři měli co dělat, díky rychlému zásahu přímo na místě ale nakonec nikdo nezemřel, a žena tak na sebe mohla být pyšná. Někteří motorkáři jí poděkovali, jiní neměli šanci s ní mluvit.

Její jméno si ale celá parta drsných chlapíků zapamatovala a všichni jen čekali na příležitost, kdy se své šťastné zdravotní sestře budou moci odvděčit. A ta se nakonec dostavila o rok později.

Stánek s limonádou

V rámci školního projektu se osmiletá dcera Daryn dala do prodávání domácí limonády. U silnice si postavila malý stánek, jenomže první dny byla velmi posmutnělá z toho, jak nízký je její výdělek.

Její maminka proto nafotila pár obrázků a na své sociální síti zveřejnila prosbu o pomoc. A gang motorkářů, kteří její Facebook pravidelně sledovali, ihned začal jednat. Nasedli na své stroje a v plné síle přijeli dívenku podpořit.

Když Daryn viděla frontu u stánku své dcery, nejprve netušila, co se děje. Pak jí ale došlo, co jsou muži zač. A v tu chvíli cítila podle svých slov nepopsatelné emoce radosti a štěstí. S motorkáři si pak konečně měla možnost promluvit i mimo nemocniční prostředí.

Muži navíc sdíleli informaci o dívčině limonádě i mezi svými přáteli. Ti, kteří to neměli nijak daleko, ihned zavítali navštívit hrdinku, co zachránila několik lidských životů, a potěšili její dceru několika drobnými za kelímek limonády.

Dojemný příběh je důkazem toho, že každý dobrý skutek nakonec bude odměněn. Daryn přiznala, že neexistuje žádná lepší cesta, jak se jí mohli motorkáři odvděčit. Její dcera pro ni totiž znamená hodně a vidět ji tolik šťastnou pro ni bylo odměnou více než dostatečnou.

Zdroj: spotlightstories.co, goodmorningamerica.com, edition.cnn.com
Autor: Shani Maiová

Související články