Všímavý popelář zachránil život důchodkyni (92). Když se to dozvěděl starosta, okamžitě jednal

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Popelar

Zdroj: Shutterstock

Celá řada z nás si ani neuvědomuje, že v jejich okolí může žít někdo, kdo je na tom opravdu zle. Bezohlednost lidí už připravila jiné o život mnohokrát, popelář z amerického města Louisville se ale nedávno stal příkladem toho, že všímavost může naopak životy zachraňovat.

Koronavirové problémy byly sice nejvýraznější před nějakou dobou a podle některých názorů by se dnes mělo vše spíše stabilizovat, pro některé lidi je ale s přibývajícím časem situace stále horší a horší. Především pro důchodce.

A stejně tak tomu bylo i u dvaadevadesátileté stařenky, která se kvůli koronaviru nedostala ani na nákup a neměla nikoho, kdo by se o ni postaral. Byla zároveň příliš hrdá na to, aby požádala o pomoc.

Dva týdny bez popelnic

Popelnice se v Louisville vyváží dvakrát týdne. Jake Bland si všiml, že u domu paní, kterou dříve vídával venku, už nějaký čas nestála připravená popelnice. Bál se o její zdraví, a proto se obrátil na své nadřízené.

Nejprve si myslel, že žena stářím zemřela, nebo se odstěhovala k příbuzným či do domova důchodců. Nakonec se ale přišlo na to, že stařenka bydlí úplně sama, kvůli strachu z koronaviru nevychází z domu, navíc jí došly peníze, a tak se živí pouze zbytky.

Stará žena nemá už dlouho nikoho, kdo by se o ni postaral. Rodina jí dávno zemřela, a když se jí začaly tenčit úspory, rozhodla se, že zkrátka bude jíst jen to, co má doma, což byly povětšinou trvanlivé potraviny a zbytky, které už byly téměř nepoživatelné.

Protože neměla pořádně co jíst, neměla ani žádné odpadky. A i kdyby měla, podle jejích slov se příliš bála vyjít ven, styděla se, že kdyby ji někdo viděl, její životní styl by jí vytknul.

Bála se koronaviru, takže si do obchodu nezašla ani pro to málo, které si mohla dovolit. Nikdo z jejích sousedů si ale ani nevšiml, že se něco děje. A Jake to nedokázal pochopit. On sám neměl s tou ženou nic společného, a přesto poznal, že je něco špatně.

Napravili svou chybu

Naštěstí se ukázalo, že bezohlednost lidí ve čtvrti nebyla úmyslná. Když se starosta dozvěděl, co se stalo, informoval spoluobčany a ti se složili na pořádný nákup, který alespoň na čas stařenku zajistil.

„Říkal jsem si, že to snad ani není možné. Taková pěkná a poměrně bohatá čtvrť. Jak v ní mohl někdo žít tak chudě? Ale někdy zkrátka usuzovat jen z toho, co člověk vidí, musí hledat také to, co nevidí. Třeba popelnici,“ říká popelář Jake.

Žena se díky milým spoluobčanům mohla po dlouhé době opět pořádně najíst. Byla také vyšetřena lékaři a dostala zásobu léků a základních hygienických potřeb, aby se o sebe dokázala postarat.

Její příběh není jediný. Celá řada starších lidí na tom během koronavirové situace byla podobně, tahle žena ale měla štěstí, že si její zachránce všiml takového detailu, jako je chybějící popelnice.

„Kdybych to neviděl, asi by tam v tom svém domě vyhladověla. Možná by ani nikdo nepátral po tom, zda je ještě naživu. Samozřejmě je to skvělý pocit, zachránit někomu život. A hřeje mě u srdce, co pro paní udělali obyvatelé města,“ dodává Jake.

Zdroj: spotlightstories.co, tt.loopnews.com, Pinterest
Autor: Shani Maiová

Související články