Vilém (35): Po návratu z porodnice jsem ji čekal s otevřenou náručí. Řekla mi drsnou pravdu do očí a vyhodila mě z bytu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz rozvod

Zdroj: Shutterstock

Měl přítelkyni, čekal prvního potomka, budoucnost si maloval v růžových barvách. Pak se ale stalo něco, s čím rozhodně nepočítal. Po narození syna Filipa mu jeho nyní již bývalá přítelkyně sbalila tašky a vyhodila ho z bytu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vilémův e-mail začíná velmi smutně. Při jeho čtení nám bylo Viléma líto. Syna si pořádně neužil a hned o něho přišel. Nyní má ale další trápení.

Představoval jsem si společnou budoucnost

Vztah Viléma a Jany působil jako idylický. Když se Vilém dozvěděl, že bude tatínek, cítil neskutečnou radost. Představoval si společnou budoucnost, a dokonce plánoval, že Janu požádá o ruku!

„Celé těhotenství jsem Janu nosil na rukou,“ přiznává Vilém. „Dělal jsem pro ni první poslední, snášel jsem její výkyvy nálad, klidně v noci jel a koupil jí to, na co měla chuť,“ pokračuje.

Vyhodila mě z bytu

„Konečně nadešel den, kdy se náš syn Filip narodil a z nás se stala rodina,“ píše Vilém ve svém e-mailu. „Cítil jsem takový nával štěstí, že bych to ani nedokázal popsat,“ svěřuje se.

Doma všechno nachystal na návrat přítelkyně a jejich potomka. Byl připravený být Janě k ruce, pomáhat s maličkým. Dokonce si vzal i čtrnáct dní dovolenou, aby na to přítelkyně nebyla sama.

„Druhý den po návratu z porodnice mi Jana řekla, že se mám odstěhovat,“ zoufá si Vilém. „Nechápal jsem to. Ptal jsem se jí, co jsem provedl. Neodpověděla mi, jen chtěla, abych odešel. Dítě už má a mě nepotřebuje,“ popisuje.

Dlouho jsem se s tím nedokázal smířit

Vilém nakonec pochopil, že ho Jana měla jen na to, aby jí udělal dítě. A když ho měla, Viléma už nepotřebovala. I přesto, jak se k němu Jana zachovala, se Vilém rozhodl postavit se k situaci jako chlap a na syna bývalé přítelkyni přispívá.

„Trvalo mi dlouho, než jsem to vstřebal a smířil se s tím, že mám někde dítě, které ani nemohu vídat,“ netají se. „Nakonec jsem se otřepal a našel si novou přítelkyni,“ pokračuje.

Bude se to opakovat?

Vilém navázal další vztah. Seznámil se s příjemnou a sympatickou Magdou. Po třech měsících spolu začali bydlet, všechno vypadalo na dobré cestě.

„Jsme spolu necelý rok a Magda začala uvažovat o miminku,“ vysvětluje Vilém. „Magdu miluji a rád bych s ní měl potomka. Velmi se ale bojím, že se situace bude opakovat,“ svěřuje se nešťastně.

Zatímco Magda nemluví o ničem jiném než o miminku, Vilém se nemůže zbavit kousavého pocitu, že i ona ho bude mít jen na to, aby jí udělal dítě, a pak ho odkopne. Kvůli této obavě nějaké snažení se o miminko stále nenápadně odkládá.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články