Václav (47): Už několik týdnů nemůžu v noci spát. Může za to věc, kterou dala manželka nad naši postel

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz nespavost

Zdroj: Shutterstock

Už několik týdnů jsem se pořádně nevyspal. Nemůžu. Manželka i přes můj nesouhlas dala nad naši postel něco, co mi nedovolí klidně spát. Pořád to mám před očima. Kdybych jí ale řekl, ať to dá pryč, hrozně by se zlobila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Václav nám napsal e-mail, ve kterém se rozepsal o problémech se spánkem. Ty ale nejsou způsobeny nějakým zdravotním neduhem. Může za to jeho žena. Respektive věc, kterou umístila přímo nad manželskou postel.

Přišlo to zničehonic

Je to teprve pár týdnů, co Václava, a především jeho ženu zasáhla smrt její maminky. Ta podle Václava přišla nečekaně, bez předchozích problémů nebo varování.

„Zasáhlo nás to všechny,“ netají se Václav. „Moji ženu obzvlášť, byla jedináček a na maminku se hodně upínala. Srazilo ji to na kolena, bylo mi jí lito,“ píše.

Pořád jen plakala

„Pomáhal jsem ženě vyřizovat pohřeb, ona toho psychicky nebyla vůbec schopná,“ vysvětluje Václav a dodává, že prakticky všechno vyřizování padlo na jeho bedra.

Popsal nám, že jeho žena byla úplně mimo. Celé dny, a dokonce i noci jen plakala. Usínala vyčerpáním. Kdykoli si na maminku vzpomněla, propukla v pláč. Václav nevěděl, jak své ženě pomoci.

Vzala ji k nám domů

Po pohřbu se stalo něco, s čím Václav nepočítal. Jeho žena přišla domů s urnou své maminky v ruce. Donesla si ji domů, a co víc – měla v plánu si ji doma nechat.

„Věděl jsem, že je to pro ni stále hodně bolestivé a citlivé,“ přiznává Václav, „ale představa, že máme doma urnu s popelem, se mi nelíbila,“ netají se.

Václav si také myslel, že není povoleno mít urnu doma, ale na internetu se dočetl, že to možné je. Své ženě v tom zabránit nemohl.

Nemůžu v noci spát. Kvůli tchyni!

„Už několik týdnů jsem se pořádně nevyspal,“ zoufá si Václav ve svém e-mailu. „Bude to znít bláznivě, ale může za to moje tchyně,“ dodává.

Aby situaci vysvětlil, svěřil se, že žena krátce poté, co si zpopelněnou maminku v urně donesla domů, umístila urnu s popelem na poličku, kterou mají přímo nad postelí.

„Vy byste dokázali usnout s urnou nad hlavou?“ ptá se. „Kdybych ale manželce řekl, že tam tu urnu nechci, rozzlobila by se. Nechci jí ublížit,“ dodává.

Proto nyní vyčkává, až se situace kolem smrti manželčiny maminy trochu uklidní. Napsal, že jeho žena na tom začíná být psychicky lépe a on doufá, že už brzy ji bude moci požádat, aby dala urnu jinam.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články