Václav (34): Nelíbí se mi, co přítelkyně probírá se svojí kamarádkou. Mám k tomu dobrý důvod

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz smutek

Zdroj: Shutterstock

Václav je nervózní pokaždé, když se jeho přítelkyně Jitka sejde s kamarádkou Laurou. Osud to totiž v jeho životě zamíchal tak šikovně, že Laura je jeho bývalá přítelkyně, a přesto spolu s Jitkou dokážou vycházet. Ani jedna s tím očividně problém nemá. Václav ale ano.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Neřešil by to, kdyby nevěděl, co ty dvě spolu probírají. Jednou byl totiž nechtěným svědkem jejich rozhovoru a z toho, co slyšel, mu nebylo ani trochu příjemně.

Prostě se to tak sehrálo

Když Václav chodil s Laurou, neměl ani tušení, že nějaká její kamarádka Jitka existuje. Když se po dvou letech rozešli a osud Václavovi do života poslal Jitku, ani v tom okamžiku si ty dvě nespojil.

„Nemohl jsem vědět, že se znají,“ brání se Václav. „Nikdy jsem se s kamarádkami svých partnerek nestýkal, neměl bych si s nimi o čem povídat,“ netají se.

Proto neměl tušení, že se Laura a Jitka znají. Po rozchodu s Laurou si do dvou měsíců začal s Jitkou. Zatímco obě ženy věděly, že chodily se stejným mužem, Václavovi bylo tohle tajemství ještě nějakou dobu skryto.

Věděl jsem, že to nebude dělat dobrotu

„Byl to pro mě docela šok, když jsem se jednoho dne vrátil domů a našel tam u stolu sedět Lauru,“ popisuje Václav. „Hrklo ve mně, co se stalo a proč je u nás v bytě,“ dodává.

Záhy ale pochopil, že bývalá přítelkyně Laura nepřišla kvůli němu. Ty dvě se znaly, byly kamarádky a vídaly se pravidelně. Jen si toho Václav do té chvíle nevšiml – a ani nemohl, o kamarádky své přítelkyně Jitky se nezajímal.

„Jako první mi proběhlo hlavou, že tohle nebude dělat dobrotu,“ netají se Václav, který byl ze skutečnosti, že jsou jeho bývalá a současná přítelkyně kamarádky, nervózní.

Zaslechl jsem jejich rozhovor. A nebylo mi to příjemné

Jednou se Václav stal nechtěným svědkem rozhovoru obou kamarádek. Laura byla opět na návštěvě u Jitky a ani jedna si nevšimla, že se Václav vrátil domů.

„Slyšel jsem, jak si povídají o sexu, a co čert nechtěl, byl jsem hlavní hrdina jejich debaty,“ vysvětluje Václav. „Jitka Lauře vyprávěla pikantní zážitek z naší ložnice a Laura k tomu se smíchem přidala svoji zkušenost. Bylo mi to hodně nepříjemné,“ přiznává.

Nejsem rád, že jsou ty dvě kamarádky

„Neměl bych nic proti tomu, kdyby se ty dvě znaly a kamarádily spolu,“ pokračuje Václav. „Podle mě jsou ale věci, o kterých by se ani nejlepší kamarádky prostě bavit neměly,“ uvažuje.

Nelíbí se mu, co jeho přítelkyně probírá se svojí kamarádkou, která byla svého času také jeho partnerka. Obě dvě ho znají a jemu přijde nepatřičné, že ho používají jako téma ke svým rozhovorům.

Autor: Natálie Kabourková

Související články