Julie (48): S manželem jsme měli před rozvodem. Naše manželství zachránila nečekaná věc

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Nastvana zena

Zdroj: Shutterstock

Konec jejich manželství už byl na spadnutí. Několik měsíců se sice snažili manželství zachránit a problémy maskovat před dětmi a blízkými, ale následně oba uznali, že nejlepším řešením bude rozvod. K tomu nakonec nedošlo a mohla za to jedna nečekaná věc.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Julie byla z vývoje událostí nešťastná. Na jejím manželovi jí záleželo, ale opakované neshody způsobily, že mezi nimi cítila stále se zvětšující propast. Byla to ona, kdo navrhl, že půjdou od sebe.

Už to nebylo ono

Hádali se už dříve, ale vždycky v mezích normy. Jenže poslední rok, podle Julie možná rok a půl, to bylo stále horší a horší.

„Už to mezi námi nebylo ono,“ stěžuje si. „Dokázali jsme se pohádat kvůli naprosté prkotině. Kvůli věcem, nad kterými by druzí mávli rukou, ale my z toho udělali pořádný problém,“ dodává.

Cítila jsem, že se blíží konec

„Nespočítala bych, kolik nocí jsem proplakala. Bylo mi líto, že už si nerozumíme, že spolu nedokážeme vycházet,“ svěřuje se.

Julie a její manžel sice měli problémy, ale snažili se je maskovat. Důvodem byly děti a také jejich blízcí. Oba dva se chtěli co nejdéle vyvarovat vysvětlování, proč to nevyšlo.

Navrhla jsem rozvod. A manžel souhlasil

Toho večera přišla Julie za svým mužem s jasným řešením. Napsala nám, že to rozhodnutí bylo sice bolestivé, ale pořád menší zlo než dále setrvávat v manželství, které nefungovalo.

„Řekla jsem mu, že bude nejlepší, když se rozvedeme,“ píše Julie. „Trochu mě zamrzelo, když na to kývl a řekl, že je pro. Sice jsem to čekala, ale i tak to bolelo,“ netají se.

Měli jsme najednou tolik času

„Toho večera se ale stalo něco, s čím jsme nepočítali,“ pokračuje Julie. „Vypadla elektrika, prý to někde shodilo vedení a vypadalo to, že proud nepůjde celou noc,“ vysvětluje.

Manželé, kteří byli několik posledních měsíců zvyklí trávit čas každý zvlášť, najednou zůstali v potemnělém bytě.

„Seděla jsem v kuchyni při svíčkách, mobil jsem měla vybitý. Pak přišel manžel s otázkou, jestli tady může sedět se mnou, a já svolila. Najednou jsme měli tolik času si povídat, jako už hodně dlouho ne,“ píše Julie.

Na tu noc budu dlouho vzpomínat

Manželé si nejdříve povídali. Podle Julie to byly hodiny, kdy si vzájemně svěřovali, co je na tom druhém trápí. Prý se oba dva dozvěděli věci, o kterých neměli ani tušení.

„Bylo to úžasné, jako by se mezi námi ty poslední měsíce nic nedělo,“ svěřuje se. „Nejdříve jsme si povídali, a nakonec, to bylo už někdy pozdě v noci, jsme se milovali. A to jsme nedělali už několik týdnů,“ píše otevřeně.

Zachránilo nám to manželství

Julie a její manžel měli před rozvodem. Nečekaný výpadek elektřiny a možnost si pořádně a upřímně popovídat, jejich situaci změnily.

„Usoudili jsme, že jsme měli mnohem více mluvit,“ píše Julie. „O rozvodu už nepadlo ani slovo, od té doby nám to zase klape a já jsem šťastná, jako už dlouho ne,“ svěřuje se spokojeně.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články