V karlínském divadle je to samý Rebel. Těšit se na ně můžeme už v červenci na letní scéně

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Rebelove

Zdroj: Profimedia

Na romantický český muzikál Rebelové na prknech Hudební divadla Karlín se těšíme už dlouho, protože premiéra měla být původně už v prosinci minulého roku. Jenže umění míní, covid mění.

A tak si značnou dávku rebelie budeme moct užít až na začátku prázdnin na letní scéně v Letňanech.

Tam diváci a milovníci muzikálů budou moct zhlédnout i muzikál s Lucií Bílou v hlavní roli Sestra v akci nebo koncertní verze muzikálů Jesus Christ Superstar a Carmen.

Původní film Rebelové Filipa Renče a Zdeňka Zelenky, který byl oceněn dvěma Českými lvy, měl premiéru v roce 2001 a hned dva roky na to ho uvedlo Divadlo Broadway v komorní verzi.

Rebelská láska

Rebelové pojednávají o příběhu nejedné velké lásky, při které nezůstává jedno oko suché.

Mladá maturantka Tereza se seznámí s pohledným Šimonem, který se svými kamarády utekl z vojny a hodlá překročit hranice v nákladním vlaku a dostat se až do San Francisca.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hudební divadlo Karlín (@hudebnidivadlokarlin)


Situace se však zkomplikuje, když se do sebe dvě hlavní postavy zamilují. Na dramatičnosti na konci příběhu, při kterém běhá mráz po zádech, přispívá i fakt, že děj je zasazen do léta roku 1968.

Přípravy vrcholí

Tento týden v karlínském divadle oprašují již nazkoušené představení a upravují prostor pro letní stage. Všichni jsou plni elánu a odpočítávají dny do premiéry, která je naplánovaná na 9. července 2021.

Již v mrazivém únoru se všichni herci, zpěváci i tanečníci z tohoto muzikálu zúčastnili natáčení pozvánky přímo z místa PVA Expo Praha, kde celá letní paráda bude probíhat.

Těšit se můžete jak na již známé tváře, jako je Jan Révai, Václav Vydra nebo Světlana Nálepková, nebo na ostřílená muzikálová esa, mezi nimiž jsou Petr Ryšavý, Roman Tomeš nebo Dominika Býmová. Pozadu nezůstanou ani noví talentovaní umělci jako Nikola Ďuricová, Josef Fečo nebo Sarah Salloum.

Kultura zpět v našich životech

Všem nám zcela jistě kultura i umění chybí, a tak si tento jedinečný zážitek nenechte ujít. Připomeňme si známé písničky jako „Š-š-š“, „Oliver Twist“, „Mně se líbí Bob“, „Pátá“ nebo „Brána milenců“ či „Nechte zvony znít“, které jste ve filmové verzi slyšet nemohli.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články