Tina Turner končí svou kariéru. Se všemi se rozloučí dokumentem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Tina Turner

Zdroj: Profimedia

Tina Turner. Legendární jméno, který si každý spojí s pop-rockovou legendou. Její hity jsou známé po celém světě a mnozí fanoušci jen s těžkým srdcem nesli, když se začalo mluvit o ukončení její kariéry.

Tina Turner je původem Švýcarka. Kromě zpěvu se proslavila také herectvím. Fanoušci ji znají především díky jejímu chraplavému hlasu, který dal světu nespočet geniálních hudebních hitů.

Už od dětství zpívala v kostelních sborech gospely. Prokázala už jako malá, že má dokonalý hlas, kterým se jednou zapíše do dějin. Později se jí díky jejímu umění začalo přezdívat rocková babička.

Legenda dlouhé desítky let

Dnes je Tině Turner už 81 let. I když v posledních letech měla nějaké zdravotní problémy, vždy je zvládla překonat, a nakonec se na scénu vrátila. V roce 2013 čelila mrtvici, po které se musela znovu naučit chodit.

Později trpěla rakovinou tlustého střeva, ze které se jí podařilo s pomocí lékařů dostat. Měla také problémy s ledvinami. Tentokrát už je jasné, že svou kariéru definitivně ukončí.

Mezi největší její hity patří především Simply the Best nebo What’s Love Got to Do with It. Když v roce 2018 spáchal jeden z jejích synů sebevraždu, měla zpěvačka dlouhé roky psychické problémy a uvažovala o ukončení kariéry.

I přesto se ale několik let držela, jak jen to šlo. Dnes už ví, že psychické a fyzické zdraví musí ve svém věku šetřit. Proto se rozhodla oficiálně oznámit ukončení své pěvecké kariéry.

Tina

Dokument, který vyšel v březnu, pojednává nejen o jejím životě a o důvodech, které ji donutily ukončit velkolepou kariéru.
Jsou v něm nejen záznamy z koncertů, ale i rozhovory s osobami, které jsou pro Tinu Turner nějakým způsobem blízké.

Zpěvačka si podle všeho chce nejen odpočinout od povinností, ale také od médií. Proto se rozhodla ukončit svou kariéru tak, že všechno poví v jednom dokumentu, aby nemusela odpovídat na to samé pořád dokola.

I v požehnaném věku se snaží žít naplno

Je pravda, že na některé věci zpěvačka už fyzicky ani psychicky nemá. Právě proto chce šetřit síly. Hodlá si užívat života naplno a energii, kterou ušetří, věnovat tomu, co ji baví.

Potom, co všechno předvedla za dlouhé roky své kariéry, si zkrátka odpočinek zaslouží. Doufá, že po uvedení dokumentu bude mít od médií klid a nebude se muset potýkat s fanoušky, kteří protestují proti jejímu rozhodnutí, nebo s médii, která chtějí další a další informace.

Tina Turner si tak konečně po dlouhých letech, kdy byla neustále středem pozornosti, dopřeje trochu času jen sama pro sebe. Legendou ale zůstane a fanoušci si mohou kdykoli pustit její velké a nehynoucí hity.

Zdroj: harpersbazaar.cz, musicserver.cz, cnn.iprima.cz
Autor: Shani Maiová

Související články