Tamara (39): Nemohu svému švagrovi přijít na jméno. Udělal mé sestře něco, z čeho zuřím dodnes

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena svagr

Zdroj: Shutterstock

Tamara a její švagr Miloš mezi sebou mají velmi vypjatý vztah. Ona totiž jako jedna z mála ví, co je Miloš skutečně zač. Své sestře to říct nemůže, aby jí neublížila. Zároveň by ji ale velmi ráda chránila a není si jistá, co má dělat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Miloš je s mojí sestrou Adélou už sedm let. A teprve nedávno mi došlo, co jí před pěti lety provedl. Nikdy by mě to nenapadlo, kdyby se moje kamarádka neopila a neřekla mi pravdu,“ popisuje Tamara.

„Moje kamarádka má čtyřletého syna. Pod vlivem alkoholu mi řekla, že se tehdy vyspala i s jiným mužem než s tím svým a že syn není jeho. Nakonec z ní vypadlo, že je chlapec Milošův.“

Celou dobu to věděl

Ještě ten večer pozvala Tamara Miloše k sobě a ptala se ho, co je na tom pravdy. Po chvíli zapírání přiznal, že tehdy měl s její kamarádkou románek. „Ptala jsem se ho, co ví o svém otcovství,“ píše čtenářka.

„Řekl mi, že si není ničím jistý. Chlapec prý může být jeho stejně tak, jako muže, který se považuje za jeho otce a žije s jeho matkou. Prý by bylo zbytečné se v tom dál pitvat a řešit to, co může ostatním ublížit.

Způsob, jakým mi to celé řekl, byl téměř lhostejný. Prý o nic nejde, protože se to nikdo nedozví. Chlapec má rodinu, on má Adélu a všichni jsou šťastní,“ říká Tamara.

„Myslela jsem, že ho profackuji. Když jsem mu řekla, že to sestře povím, ptal se mě, čeho tím dosáhnu.

A najednou jsem věděla, že má pravdu. Jenom by jí to ublížilo. Navíc by se to pak pravděpodobně dozvěděl i ten malý chlapec a jeho domnělý otec. A ve výsledku bych byla já ta, kdo to celé způsobil,“ píše čtenářka.

Nechávám si to pro sebe. Sestra nechápe, proč Miloše nenávidím

Tamara se nakonec rozhodla, že o celé záležitosti pomlčí. Zvážila dobře všechna pro a proti a došlo jí, že by to opravdu nevedlo k ničemu dobrému. I tak má ale strach, že tím své sestře ubližuje.

„Adéla považuje Miloše za nejdokonalejšího chlapa na planetě. Kdyby tušila, co udělal, asi by se s ním rozvedla. Jenže to by ji zároveň udělalo nešťastnou,“ píše Tamara. „Děsí mě ještě jedna věc.

Nevím, zda Milošovi věřím, že to byl jen jeden úlet. Nevím, zda se něco takového nestalo víckrát nebo jestli se jeho nevěra nebude opakovat. Ráda bych před tím sestru včas uchránila.“

Tamařino tíživé tajemství je o to horší, že se jí sestra často ptá, co si s Milošem provedli. A ona musí lhát. „Říkala jsem jí už několikrát, že jsme s Milošem v pohodě, že jsme si jen zkrátka nepadli do oka. Jenže to je lež, kterou asi snadno prokoukne,“ píše čtenářka.

„Už několikrát jsem se přesvědčila o tom, že jí to nikdy neřeknu. Jenže pak večer přemýšlím a napadá mě, že bych měla. Pak si za to nedávám. Jsem na vážkách a nevím, co s tím. Co byste na mém místě dělali vy?“

Autor: Shani Maiová

Související články