Sexy maminu z Kdopak to mluví odvál čas. Dnes byste ji nejspíše nepoznali, Hollywood už o ni nestojí

od Markéta Krejčí
   3 minuty čtení
Alley Kisrtie

Zdroj: Profimedia

Kirstie Alley byla úspěšná herečka 80. let. Hrála v seriálech i filmech, získávala filmová ocenění. Vše ale ukončily její problémy s váhou, které měly kořeny v její špatné psychice. Žena, která působila jako sexsymbol, se dokázala během jednoho roku projíst na dvojnásobek své váhy. Dnes už hraje spíše výjimečně. Nyní je spíše známá svými kontroverzními názory.

Kirstie Alley pochází z amerického Kansasu. Po neúspěšném pokusu vystudovat vysokou školu se přestěhovala do Los Angeles, kde se živila jako interiérová designérka. Již v této době se začala zajímat o scientologickou církev, jejíž členkou je dodnes.

Velkou ránu utrpěla herečka, když jí bylo 30 let. Opilý řidič tehdy naboural její rodiče, matka nepřežila a otec byl vážně zraněn.

Začátek kariéry a Zlaté glóby

Jako herečka se začala prosazovat již během svých studií. Do povědomí mnoha diváků ji dostala role v seriálu Star Trek: Khanův hněv. Dalšího pokračování seriálu se však již nezúčastnila. Oficiálně se hovořilo o tom, že se nechtěla zaškatulkovat jako sci-fi herečka. V kuloárech se ale šeptalo, že se nedohodla s produkcí na výši honoráře.

Opravdový zlom v její kariéře ale přišel o pět let později. Po úspěšném seriálu Sever a Jih, kde si zahrála po boku Patricka Swayzeho, dostala roli v seriálu Na zdraví. Právě ten z ní udělal hvězdu první velikosti. Za roli číšnice Rebeccy Howeové  byla herečka čtyřikrát nominována na Zlatý G/glóbus a jednou z těchto nominací dokonce proměnila.

Kdopak to mluví?

V našich končinách je ale Kirstie Alley známá především díky ztřeštěné komedii Kdopak to mluví. Svobodná matka Mollie se během cesty do porodnice seznámí se sympatickým taxikářem, který jí začne pomáhat s péčí o novorozeného syna Mikeyho.Mollie v něm nakonec najde nejen perfektní chůvu, ale také životního partnera. Vše navíc komentuje vnitřním hlasem právě malý Mikey.

Alley Kisrtie

Zdroj: lev radin/Shutterstock.com

V hlavní roli se vedle Alley objevil mladý John Travolta. Z filmu se stal trhák,. Po celém světě vydělal téměř tři sta miliónů dolarů. I z tohoto důvodu byly natočeny ještě dvě další pokračování.

Výborná chemie mezi oběma hlavními představiteli zřejmě nezůstala pouze na platně. Herečka, která byla v době natáčení filmu již šest let vdaná, v několika rozhovorech přiznala, že byla do Travolty zamilovaná. Svého manžela, se kterým měla dvě adoptované děti, však neopustila. K rozpadu jejího manželství došlo až o deset let později. S Travoltou ji dodnes pojí velké přátelství. Oba jsou členi kontroverzní scientologické církve.

Na konci 90. let však začala její kariéra stagnovat. Místo toho začal ovšem neúprosný boj s tělesnou váhou, který trvá dodnes. Kirstie Alley za posledních deset let vážila v různých intervalech od 66 kilogramů do 103 kilogramů. Hubnutí neustále střídalo značné přibírání.

Tlustá herečka s prořízlou pusou

Herečka o svém problému s váhou ví a nebojí se o ni mluvit. Na své váze a svých životních zkušenostech dokonce vystavěla seriál Fat Actress neboli Tlustá herečka. Několikrát se také stala tváří různých produktů na podporu hubnutí. Jejich účinky však nebyly tak přesvědčivé, a herečka kvůli tomu dokonce stanula u soudu.

Nyní vystupuje spíše sporadicky. Lidé z branže často naznačují, že je na „černé listině Holywoodu“, a to kvůli svým politickým názorům. Ona sama se nikdy netajila podporou Donalda Trumpa. Velmi ostře také kritizovala nová pravidla Oscarů, která měla zajistit větší zastoupení pro menšiny.

Zdroj: Hollywood Reporter

Autor: Markéta Světlá

Související články