Režisér Hanebných panchartů Quentin Tarantino oslavil 58 let

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Quentin Tarantino

Zdroj: Profimedia

Začínal jako uvaděč v kině a málokdo ví, že nějaký čas uváděl dokonce i v pornokině. Dokázal se ale vypracovat ve světově známého režiséra, který má dnes na kontě desítky snímků. Řeč není o nikom jiném než o Quentinu Tarantinovi.

Jako mladý žil jen s matkou. Otec rodinu opustil a malý chlapec se uzavřel do světa komiksů a umění. Už tehdy bylo jasné, že ho fiktivní svět, ve kterém si může dělat, co se mu zlíbí, láká.

Režisér, scénárista a herec proslul na začátku své kariéry jako vypravěč černých vtipů. Ačkoli svět ho dnes zná spíše jako režiséra, on se sám považuje více za herce a role za kamerou je pro něho až na druhém místě.

Tarantinův život byl pestrý. Strávil několik let ve vězení kvůli nezaplacenému parkování, pracoval ve videopůjčovně, už odmalička miloval horory a krvavé scény, což se později podepsalo i na jeho práci.

Autor největších hororových snímků

Quentin napsal celkově 13 filmů. 11 snímků sám zrežíroval a podílel se na scénáři k celkem 16 hororovým snímkům. Právě díky akci, napětí, ale i drsnému zpracování se staly jeho filmy u diváků tolik oblíbenými.

Mezi nejslavnější snímky, na kterých se režisér podílel, patří Gauneři, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Kill Bill, Hanebný pancharti nebo Tenkrát v Hollywoodu. Spolupracoval ale na mnoha dalších filmech.

Jako herec se objevil ve filmech a seriálech, které se opět vyznačují napětím a trochu krvavou zápletkou. K těm se řadí Čtyři pokoje, Od soumraku do úsvitu nebo Auto zabiják.

Diváci si díky němu užili spoustu napětí a krvavé zábavy. Na oplátku si Tarantino vysloužil několik filmových cen. Mezi ty patří tři Zlaté glóby a dva Oskary za nejlepší scénář k filmu.

Nedávno oslavil 58. narozeniny

27. března oslavil tento filmový velikán 58. narozeniny. I ve svém věku je stále charismatický a plný energie, kterou věnuje do své práce. Je tedy jasné, že se od něho v budoucnu ještě dočkáme mnoha snímků.

A to nejen režisérsky, ale i herecky. Sám Quentin Tarantino se totiž stále cítí mladý a věří tomu, že se mu ještě podaří v mnoha filmech zazářit. Doufá, že přijde kromě vedlejších rolí i nějaká ta hlavní.

Za redakci přejeme režisérovi a herci hodně štěstí a pevné zdraví. Společně s dalšími fanoušky doufáme, že jeho elán do života a nadšení pro umění mu vydrží ještě dlouhé roky.

Zdroj: bladenonline.com, wikipedia.org, ČSFD
Autor: Shani Maiová

Související články