Legendární a všemocný Chuck Norris zítra oslaví 81. narozeniny

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Chuck Norris

Zdroj: Profimedia

Ve světě showbyznysu snad neexistuje osoba, o které by kolovalo více vtipů než o Chucku Norrisovi. Legendární herec a hrdina akčních filmů a seriálů slaví jednaosmdesáté narozeniny. Jaké nejlepší vtipy kolem jeho postavy vznikly?

Carlos Ray Norris Jr. se narodil v roce 1940 v americkém státě Oklahoma. Jeho otec byl příslušníkem indiánského kmene a matka měla irský původ.

Voják každým coulem

Než se stal legendou akčních filmů, dal se k vojenskému letectví. V Koreji, kde sloužil, se naučil bojovému umění Tang Soo Do a po návratu se mu věnoval také profesionálně.

Mimo to se stal evropským šampionem v karate. Svůj bojový um se rozhodl předávat dále a ve svých čtyřiatřiceti letech měl několik škol karate.

Právě tam se stal jedním z jeho žáků Steve McQueen, který ho později přivedl k filmu. Od konce šedesátých let se tak začal objevovat také před kamerou.

Z karatisty hercem

Rozhodně největší slávu mu ale zajistila role hlavního hrdiny v seriálu Walker, Texas Ranger. Ten byl populární po celém světě, a to nejen díky ukázkám bojových umění, ale také díky hvězdnému obsazení.

Vzhledem k jeho ztvárnění kladných postav bojujících za práva slabších se kolem něj začala rojit řada vtipů vyzdvihující jeho nesmrtelnost. Tady je jen základní výčet těch nejpopulárnějších:

  • Chuck Norris byl prvním člověkem na Měsíci. Proto tam není žádný život.
  • Když Alexander Bell vynalezl telefon, měl na něm tři zmeškané hovory od Chucka Norrise.
  • Chuck Norris donutil brečet cibuli.
  • Chuck Norris nakousl jablko, které má v logu společnost Apple.
  • Chuck Norris zná poslední číslici pí.
  • Chuck Norris jednou závodil s časem. Pořád se čeká, až čas doběhne do cíle.
  • Chucka Norrise jednou naštvali dinosauři. Jednou…
  • Chuck Norris si pamatuje, co se stane zítra.
  • Když se Chuck Norris narodil, skončila druhá světová válka.
  • Chuck Norris se utkal se Supermanem v páce. Poražený musí za trest nosit slipy přes kalhoty.

Nesmrtelná legenda všech vtipů

Chuck Norris už navždy zůstane legendou a mediální osobností. Dokonce se v České republice objevil také ve vánoční kampani společnosti T-Mobile v roce 2010.

Jeho osobnost má ale také přesah do politiky. V době vlády prezidenta George Bushe staršího působil jako poradce pro sport a tělovýchovu. Otevřeně se také hlásí k evangelické církvi, je velkým odpůrcem potratů a věnuje se charitě.

Legenda letos slaví jednaosmdesáté narozeniny a už navždy bude známá hlavně díky nikdy nekončícím vtípkům. Rozhodně ho to ale neštve, naopak si ze sebe vždy uměl udělat srandu.

Zdroj: wikipedia.org, csfd.cz, coolmagazin.iprima.cz, novinky.cz
Autor: Karolína Ondrušková

Související články