Radim (63): Jedna návštěva u kartářky nám život obrátila vzhůru nohama. Nebudete věřit, co to udělalo s mojí ženou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz kartarka

Zdroj: Shutterstock

Na tyhle věci jsem nikdy nevěřil. Když žena přišla s nápadem, že si zajde ke kartářce, jen jsem nad tím protočil panenky. Přišlo mi to jako zbytečné vyhazování peněz. Manželce jsem ale do jejího rozhodnutí nemluvil. To jsem netušil, jak moc nám jedna návštěva u kartářky změní život.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Radim nám poslal e-mail, ve kterém se svěřil se svou zkušeností. Jeho žena šla ke kartářce a domů se vrátila bledá jako stěna. Od té chvíle nabral jejich život nevídaný směr. Radim nyní lituje, že své ženě tenkrát nezakázal, aby k oné kartářce vůbec chodila…

Liduna povídala…

„Liduna mi tuhle říkala, že byla u kartářky a všechno, co jí vyčetla z karet, se do puntíku splnilo,“ vyprávěla mi moje žena v neděli u kávy a její vyhlášené mramorové bábovky.

Dělal jsem, že ji vnímám, ale nějaká kamarádka a kartářka mi byly úplně ukradené. V televizi zrovna běžel můj oblíbený film a já nechtěl, aby mi do něho manželka kafrala.

„Taky si za ní zajdu,“ prohlásila najednou a já protočil panenky. Na tyhle věci jsem nikdy nevěřil a nějaká Liduna můj názor rozhodně změnit nedokázala.

Domů se vrátila bledá jako stěna

Uběhly asi dva týdny a žena mi oznámila, že se odpoledne chystá ke kartářce. Opět jsem jen protočil oči. Nevěřil jsem, že by se cokoli z toho, co jí tam napovídá, mohlo splnit.

Zrovna jsem sledoval odpolední zprávy, když se manželka vrátila. Stála ve dveřích a byla bledá jako stěna. Vyděsil jsem se, že se něco stalo. Pak začala vyprávět.

Kartářka jí předpověděla mnoho nepěkného. O smrti přímo nemluvila, rozhodně ne konkrétně, ale podle karet nás nečeká nic hezkého. V duchu jsem se smál. Opravdu tomu moje žena věří?!

Začala se chovat jinak

Kdybych byl tušil, jak návštěva kartářky moji ženu změní, rozhodně bych se nesmál a už vůbec bych ji tam nepouštěl. Začala se totiž chovat jinak a náš život se začal ubírat jiným směrem. Ani trochu se mi to nelíbilo.

Například začala večer před spaním všechno vytahovat ze zásuvek. A když říkám všechno, tak myslím úplně všechno včetně lednice, mrazáku nebo televize. Prý musí předejít požáru, o kterém kartářka mluvila.

Přestala domů kupovat cokoli, v čem se vyskytoval alkohol. Kartářka jí prý předpověděla, že vlivem alkoholu ji v životě potká něco zlého.

Kdybych to byl věděl, návštěvu bych jí zakázal

Když k nám domů pozvala firmu, aby nám do oken nainstalovala mříže, zoufale jsem nad jejím počínáním lomcoval rukama. Údajně by se k nám někdo mohl vloupat, říkala kartářka.

Kdybych byl věděl, co s mojí ženou jedna návštěva u té čarodějnice udělá, nepustil bych ji tam. Od té doby se všechno podřizuje rádoby věštbám a manželčině strachu, co by nás mohlo potkat. Jsem z toho nešťastný.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články