Přes palubu: Joanna se dvakrát vdala, ale životního partnera si nikdy nevzala. Ten teď prožívá restart kariéry

od Markéta Krejčí
   3 minuty čtení
pres palubu

Zdroj: Profimedia

Goldie Hawn je známá americká herečka. Její komedie jako Smrt jí sluší či Přes palubu jsou dnes již klasikami ve svém žánru. Se svým životním partnerem, hercem Kurtem Russelem je již 38 let. Ačkoliv oba žili v manželství, jeden druhého si nikdy nevzali. Mají spolu syna Wyatta Russella.

Herečka se narodila v roce 1945 v hlavním městě Spojených států Washingtonu, D. C. do umělecké rodiny. Její otec byl hudebník. Nikoho tedy nepřekvapilo, že se malá Goldie začala věnovat tanci, především baletu.

Během mladých let pomalu přešla od tance k jinému uměleckému směru — herectví. Na svůj umělecký talent dostala dokonce i titul, vystudovala totiž herectví a dramatiku na univerzitě ve Washinghtonu.

Ve světě filmu se prosadila velmi záhy. Mezník v její kariéře znamenal film Kaktusový květ z roku 1969, za který dostala mladičká herečka dokonce Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. O několik let později si ji do svého prvního celovečerního filmu vybral Steven Spielberg.

Hawn Goldie

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Našla se v komediích

Goldie se několikrát vyjádřila, že od mala neměla ráda násilné filmy, samu sebe tedy spíš profilovala jako komediální herečku. Ale i v komediích dokázala ze svých hrdinek udělat silné a odhodlané ženy, příkladem můžou být filmy Trenérka, Vojín Benjaminová, Smrt jí sluší či Odpolední směna.

Právě při natáčení tohoto filmu se seznámila se svým životním partnerem Kurtem Russellem, se kterým si pak zahrála ještě ve velmi úspěšném filmu Přes palubu. Vzala na sebe roli rozmazlené Joanny.

Herci tvoří pár již téměř 40 let, nikdy se však nevzali. Což je trochu překvapivé, protože pro Goldie nebyly svatby žádná novinka.

Dvakrát svatba a dvakrát rozvod

Poprvé se vdávala ve svých čtyřiadvaceti letech a vzala si tanečníka Gusa Trikonise, vztah vydržel pouhé čtyři roky. Rozvod ale proběhl až o dva roky později. To už byla Goldie zasnoubena s hudebníkem Billem Hudsonem. Toho si nakonec vzala a měla s ním dvě děti Olivera a Kate, kteří se také věnují herectví.

Hown Golde Kurt Russell

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Ani toto manželství ale nebylo úspěšné a rozpadlo se opět po čtyřech letech. O tři roky později se herečka zakoukala do svého kolegy Kurta Russella, se kterým jí partnerství vydrželo dodnes. I on byl jednou ženatý, a to s herečkou Season Hubley, i jejich manželství vydrželo pouhé čtyři roky.

Další svatba by znamenala jen další rozvod

A proč se ti dva nikdy nevzali? Hawn se v několika rozhovorech vyjádřila, že pokud by se potřetí vdala, byla by už rozvedená. Pro magazín Porter vysvětlila, že pro ni je důležitá tolerance, schopnost vypořádat se jiným názorem a dokázat se úspěšně dohodnout, což podle ní žádný „papír“ nemůže zaručit.

V současné době se herečka objevuje ve filmech spíše výjimečně na rozdíl od jejího partnera, který si za posledních šest let zahrál dvakrát ve filmech Quentina Tarantina i v kasovních trhácích, jako je film Strážci Galaxie vol. 2 nebo Rychle a zběsile.

Nezodpovězená zůstane otázka, proč tomu tak je. Zda si herečka chce užít zaslouženého důchodu, nebo už o ni filmový průmysl ztratil zájem. Tak či tak můžeme doufat, že se tato talentovaná herečka ještě v nějaké pořádné komedii objeví.

Zdroj: Porter magazine

Autor: Markéta Světlá

Související články