Představitelka Bridget Jonesové dnes slaví 52. narozeniny

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Bridget Jones

Zdroj: Profimedia

Jen málokdo by si její jméno nespojoval s legendární postavou z filmů o Bridget Jonesové. Americká herečka Renée Zellweger slaví v tento den krásné padesáté druhé narozeniny a nálepka trochu nešikovné ženy, které se trapasy lepí na paty, jí už asi zůstane.

Známá herečka, kterou jsme mohli vidět i ve filmech Na plný pecky, Jediná správná věc nebo v muzikálu Chicago, se pyšní dvěma Oscary, čtyřmi Zlatými glóby a mnoha dalšími oceněními.

Dcera ošetřovatelky a inženýra

Renée je dcera ošetřovatelky a inženýra původem z Texasu, kde se narodila 25. dubna 1969. Na univerzitě v Austinu se původně dala na studium angličtiny.

Již během studií si ale začala uvědomovat, že ji to táhne k filmu. Postupně se pro ni filmový svět stal prioritou.

Renée si šla tvrdě a neúnavně za svým. Nejdříve dostala příležitost zahrát si v několika reklamách a pár epizodních rolích. Svoji první větší šanci projevit své herecké nadání dostala ve filmu Bolestná realita, ve kterém hrála po boku herečky Winony Ryder.

Málokdo by neznal Bridget

Herečka Renée Zellweger je neodmyslitelně spojována s postavou Bridget Jonesové. Rok 2001 se stal v jejím životě jedním z nejdůležitějších milníků – tehdy totiž přijala roli v komedii, ve které se proměnila v sympatickou Bridget, které se trapasy lepí na paty.

V komedii Deník Bridget Jonesové si zahrála po boku Hugha Granta a Colina Firtha. Byla nucena změnit svoji váhu a přibrat cca deset kilo, proměnila se tak v baculatější třicátnici, jak si ji všichni z filmu pamatujeme.

Třetí pokračování na stříbrném plátně

Komedie Deník Bridget Jonesové se těšila velkému úspěchu, proto bylo v roce 2004 natočeno pokračování s názvem Bridget Jonesová: S rozumem v koncích.

O několik let později se herečka do role vrátila a ve filmu Dítě Bridget Jonesové hrála již zkušenější Bridget, která se připravuje na roli matky. V reálném životě však herečka děti nemá.

Zdroj: todayago.com, zena.aktualne.cz
Autor: Karolína Nezbedová

Související články