Pavlína Pořízková upozorňuje na neviditelnost starších žen. Bojuje proti ní i fotkami se šedivými odrosty a bez make-upu

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
Porizkova Pavlina

Zdroj: Profimedia

Pavlína Pořízková je světově proslulá modelka českého původu. V poslední době je známá především svým progresivním postojem k ženské kráse. Ve svých 57 letech se nebojí fotit odvážné fotky, chodí po přehlídkách a svým sledujícím se nebojí ukázat i zcela nenalíčená.

Topmodelka Pavlína Pořízková je tak trochu přírodní úkaz. Zatímco většina jejích vrstevnic si už užívá zaslouženého modelkovského důchodu, ona se do něj ani trochu nechystá.

Starší ženy jsou podle ní neviditelné

Kromě toho, že stále aktivně pracuje, především na sociálních sítích se z ní stala velká bojovnice za přirozenou krásu, ale také přirozené stárnutí.

„Mnoho lidí zaměňuje mou touhu upozornit na jakousi neviditelnost starších žen s tím, že na sebe stále záměrně upozorňuji. Bohužel nemohu udělat jedno bez druhého,“ vysvětlila modelka na svém instagramu.

„Stárnutí je jako svěžest léta překlenující se postupně do podzimní exploze barev. Je to jen jiný druh krásy. Ten, který má být oslavován a přijat,“ myslí si Pořízková.

Na své šediny je hrdá

A právě o to také pravidelně na svém instagramovém účtu bojuje. Ke svým fanouškům a fanynkám se navíc snaží být stoprocentně upřímná.

Její sledující si tak mohou prohlédnout snímky s jejími šedivými odrosty či s vráskami kolem očí. Nedávno se například pochlubila, jak vypadá před nalíčení a po něm.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Lidem se líbí i nenalíčená

Podle komentářů, které se pod snímkem „před a po“ objevily, jsou její sledující naladěni na stejnou vlnu a dokáží ocenit také přirozenou krásu.

„Nejraději tě mám bez,“ napsal jí její sledující. „Vlastně dávám přednost tvému opravdovému já,“ svěřila se další. „V obou případech si krásná,“ shrnula další.

Pro modelku tak musí být velmi příjemné vědět, že její snaha vyzdvihnout přirozenou krásu, byť u starších žen, padla na úrodnou půdu. Navíc mají její sledující pravdu, Pavlíně to opravdu sluší v obou dvou případech.

Zdroj: Instagram, iDNES

Autor: Markéta Mladá

Související články