Pavel (26): Potají jsem vlezl přítelkyni do mobilu. Co jsem vyšťoural, mě úplně odrovnalo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz mobil

Zdroj: Shutterstock

Pavel měl už delší dobu pocit, že se mezi ním a jeho přítelkyní něco děje. Začala se chovat jinak, často zůstávala v práci déle, v noci se k němu odmítala přitisknout. Navíc si začala střežit telefon jako oko v hlavě, a on proto pojal podezření, že by právě tam měl pátrat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Myslel jsem si, že má milence. Bál jsem se, že si našla někoho, s kým mi uteče. Na jednu stranu jsem si tuto teorii nechtěl potvrdit, ale na tu druhou jsem nedokázal jenom nečinně sedět a nic nedělat,“ píše Pavel.

A tak jednou, když jeho přítelkyně náhodou odešla z domu bez telefonu, využil příležitosti. To, co zjistil na jejích sociálních sítích z chatů s přáteli, ho ale zarazilo mnohem víc, než kdyby ho přítelkyně podváděla.

Její nálada se změnila z pochopitelných důvodů

„Připadal jsem si strašně. Vzal jsem její telefon a chtěl jsem se podívat jen na prvních pár fotek, nebo na to, s kým si píše. Neměl jsem v úmyslu šťourat se v tom nějak do hloubky,“ píše Pavel. „Jenže se to tak nějak stalo.“

Pavel prošel nejprve fotky a kontakty, aby se ujistil, že si jeho přítelkyně nepíše s nikým, koho by neznal. Pak ale začal pročítat chaty s jejími nejlepšími kamarádkami. A z nich po chvíli čtení pochopil, co se děje.

„Nejdřív jsem tomu nerozuměl, mluvilo se obecně a nikdy nepadla konkrétní zmínka o tom, co je ten problém. Neustále se jenom opakovalo, že bych se to měl já dozvědět a že by mi to už měla říci,“ svěřuje se čtenář.

„Až po chvíli jsem narazil na zprávu, ve které se moje dívka svěřuje kamarádce, že je neplodná. Zjistila to prý při vyšetření na gynekologii a neví, co má dělat. Já jsem si totiž vždycky dítě přál a ona projevila strach, že ji opustím.“

Pavel pochopil, proč se jeho přítelkyně najednou začala chovat tak divně. On o dětech dost mluvil, ale neznamená to podle jeho slov, že by kvůli neplodnosti někoho, koho miluje, opouštěl.

Zatím neví, že to vím

„Samozřejmě, že mě informace tohohle kalibru úplně odrovnala. Ale kdybych ji slyšel z jejích úst, bylo by to lepší, takhle mám jen výčitky svědomí. Rozhodl jsem se jí neříkat, že znám pravdu, počkám, až mi ji řekne sama,“ tvrdí čtenář.

„Kamarádky ji k tomu, aby se mnou promluvila, nabádají, snad tak nebude trvat dlouho, než na to přijde. Budu pak dělat překvapeného, snad se mi to podaří. Nevím, zda by mi odpustila, že jsem se jí vrtal v soukromí,“ přiznává.

Pavel se teď snaží tématu dětí spíše vyhýbat. Kdykoli na něj náhodou přijde řeč, pokouší se dát najevo, že vlastní děti nechce, pokud bude s tím, koho miluje. „Chci ji nějak podpořit,“ říká.

„Snažím se jí nenápadně ukázat, že se nemusí bát, že bych od ní kvůli tomu odešel. Stále existují různé jiné možnosti, jak mít děti. A myslím, že i kdybychom rodinu neměli, je nejdůležitější, že se máme rádi.“

Už je to přes týden, co Pavel zprávy četl. Jeho přítelkyně se stále neodhodlala říci mu pravdu. On proto přemýšlí, jak jí hodit návnadu, aby konečně začala mluvit. „Jak byste postupovali vy?“ ptá se závěrem.

Autor: Shani Maiová

Související články