Ordinace v růžové zahradě: Podívejte se, jak dnes vypadají herci, kteří s tímto seriálem začínali

od Nikola Jaroschová
   4 minuty čtení
ordinace sinkorova

Zdroj: Profimedia

Pamatujete si na soukromou gynekologickou ordinaci v „Růžovce“, která stojí na počátku úspěšného nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě? A co na postavy, které s tímto seriálem začínaly? Kde jsou jejich představitelé dnes a jak se od roku 2005, kdy seriál začínal, změnili?

Když se 6. září roku 2005 začal vysílat seriál Ordinace v růžové zahradě, jen málokdo by řekl, že poběží přes patnáct let. Doktoři a sestřičky ze soukromé gynekologické ordinace ve městě Kamenice, stejně tak jako jejich příbuzní a známí, si v mžiku získali srdce mnoha televizních diváků.

„Každé úterý a čtvrtek jsme se s celou rodinou sešli u televize a hltali jsme jedno slovo za druhým,“ vzpomíná jedna z divaček, pro kterou bylo sledování Ordinace na jejím počátku každotýdenní rutinou.

Všechny zajímaly osudy hlavních i vedlejších postav a každý měl svého oblíbence, kterému fandil.

Většina postav už v seriálu dávno není. Buďto Kamenici opustily a začaly svůj život žít mimo děj seriálu, nebo zemřely.
Jak herci, kteří stojí u zrodu tohoto seriálu, vypadají dnes? A co od té doby dělají?

Roman Zach (MUDr. Michal Šebek)

Roman Zach

Zdroj: Profimedia

Kdo by nemiloval sympatického, vysokého, pohledného gynekologa, kterého jeho pacientky zbožňovaly.

Jeden z nejvyšších herců české scény (205 cm) se zúčastnil taneční soutěže StarDance, v šesté řadě zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas se umístil na třetím místě.

Hrál ve spoustě seriálů a filmů a v posledních letech jste ho mohli vídat v seriálu Modrý kód (Sestřičky) jako MUDr. Romana Nikolajeva Vilkina.

Daniela Šinkorová (MUDr. Gita Petrová)

Daniela Sinkorova

Zdroj: Profimedia

Charismatická doktorka Gita Petrová, která získala srdce samotného primáře Čestmíra Mázla. Před jejich svatbou však zemřela.

Stejně jako její kolega Roman se i ona zúčastnila taneční soutěže StarDance. Vidět ji můžete na scénách převážně muzikálových divadel a v několika seriálech, jakou jsou Sestřičky, Gympl s ručením omezeným nebo Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

Obdržela cenu TýTý v kategorii herečka a je držitelkou dvou Thálií.

Ladislav Potměšil (MUDr. Aleš Čížek)

Ladislav Potmesil

Zdroj: Profimedia

Další z řad gynekologů soukromé ordinace v Růžovce. Hodný a milý doktor, který byl laskavost sama, dokud nedostal v jednom z dílů infarkt a nezemřel.

Před několika dny svět o tohoto úžasného herce přišel. Zemřel 12. července letošního roku a tato zpráva nás všechny velmi zarmoutila.

Kromě doktora Čížka z Ordinace si ho můžeme pamatovat jako štamgastu Nováka ze seriálu Hospoda, dále ze seriálů Byl jednou jeden polda, Cesty domů nebo Svatby v Benátkách.

Petr Rychlý (MUDr. Čestmír Mázl)

Petr Rychly

Zdroj: Profimedia

Tento doktor byl součástí seriálu patnáct a půl roku. Pochoval tři ženy a vychoval pět dětí. V březnu letošního roku natočil svůj poslední díl.

Petr Rychlý je český herec, dabér a moderátor. Moderoval několik pořadů, svůj hlas propůjčil postavě Joeyho Tribbianiho ze seriálu Přátelé a mohli jsme ho vidět hned ve dvou řadách show Tvoje tvář má známý hlas. Nejznámější je však právě pro svou roli Čestmíra Mázla.

Linda Rybová (Kamila Váchová)

Linda Rybova

Zdroj: Profimedia

Pohledná sestřička z ordinace se zalíbila doktoru Romanu Zachovi, a také s ním plánovala budoucnost, než se vrátila ke svému manželovi, který ji v minulosti podváděl. Tohle její rozhodnutí tenkrát nikdo nechápal.

Dnes ji známe jako alkoholičku Blanku ze seriálu Ulice. Dále jsme ji mohli vidět v seriálech Letiště, Cesty domů nebo Ohnivé kuře. Co se týče filmů, zahrála si například po boku Dana Bárty ve filmu Kytice, kde se stala Vodníkovou ženou, nebo Jak básníci čekají na zázrak.

Veronika Arichteva (Sylva Petrová)

Veronika Arichteva

Zdroj: Pavel Machan – Czech News Center a.s. / CNC / Profimedia

Dcera doktorky Gity, která se z mladé puberťačky stala slečnou a pak maminkou malého Dominika. V době, kdy se ještě v seriálu objevovala, ji známe jako Veroniku Novou.

Veronika je nyní součástí slavného tria 3v1. S Martinou Pártlovou a Nikolou Leitgeb točí zábavná videa a moderuje na Evropě 2. Se svým manželem má malého syna Luka Christa. Mezi další seriály, ve kterých hrála, patří Policie Modrava, Vyprávěj a Slunečná.

Ivana Jirešová (Lucie Hrušková, dříve Váchová)

Ivana Jiresova

Zdroj: Profimedia

Rozpustilá barmanka a sestra Gity si prožila peklo, když se zamilovala do proutníka Tomáše Hrušky, který lámal dívčí srdce na potkání. Přesto se stala jeho manželkou.

Postava herečky Ivany Jirešové vydržela v seriálu od samého začátku až dodnes. Také se zúčastnila show Tvoje tvář má známý hlas. Zahrála si v seriálech Vinaři, Policie Modrava a Kriminálka Anděl.

[readealso]

Vidět jsme ji mohli především na divadelních prknech muzikálových scén. Například v Divadle Broadway v muzikálu Kat Mydlář nebo v Hudebním divadle Karlín v muzikálu Čas růží.

Sledovali jste seriál Ordinace v Růžové zahradě? Které z těchto postav jste fandili vy?

Autor: Klára Kovalčíková

Související články