Mirek (43): Manželčin nový koníček mi drásá nervy. Tohle by nevydržel nikdo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz konicky

Zdroj: Shutterstock

Mirkova žena si našla novou zálibu a svému manželovi tím pěkně leze na nervy. Podle Mirka vždycky ráda zkoušela nové věci, ale u ničeho nikdy příliš dlouho nevydržela. Jenže tenhle druh zábavy ji drží mnohem déle, než Mirek doufal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

O manželčině novém koníčku se rozepsal v e-mailu, který jsme od něho dostali. Mirek je přesvědčený, že něco takového by nevydržel nikdo.

Pořád něco zkoušela

Malování, háčkování, pletení nebo macramé – to všechno už má Mirkova žena Pavla za sebou. Mirek napsal, že jeho manželka už zkusila ledasco.

„Je ten typ člověka, který musí pořád něco dělat,“ vysvětluje. „Někdy mi zůstává rozum stát, kde na to bere čas a energii. Pravdou ale je, že pořád něco zkouší a vymýšlí,“ dodává.

Vzápětí ale Mirek napsal, že ačkoli už toho jeho žena zkusila hodně, nikdy u ničeho nevydržela. Malování? Maximálně dva týdny. Háčkování? Ani ne tři dny, protože jí to nešlo. Macramé? Po pár pokusech to vzdala.

„Když nebyla spokojená s výsledkem, vykašlala se na to,“ pokračuje Mirek. „Někdy jsem byl rád, protože třeba její záliba ve výrobě vonných esencí nebyla nic moc. Doma to šíleně smrdělo,“ netají se.

Našla si nový koníček. A nadchla se pro něho

Pavla si opět našla něco nového, co by ráda zkusila. I tentokrát Mirek počítal s tím, že ji to bude bavit týden, možná dva. Po několika dnech v to dokonce začal doufat.

„Když domů s úsměvem na tváři přitáhla elektronické klávesy a začala mi vysvětlovat, že se na ně naučí hrát, počítal jsem s tím, že to bude otázka pár dní. Hrát na takový nástroj chce trpělivost, kterou moje žena nikdy neměla,“ píše Mirek.

Jenže situace se nevyvíjela tak, jak si představoval. Pavla se pro hru na klávesy nadchla. Cvičila každý den a klidně i několik hodin. Jenže za pěkné hraní se to považovat nedalo.

„Po týdnu už mi začala lézt na nervy,“ netají se Mirek. „Pořád dokola hrála pár tónů, protože jich víc neuměla. A když třeba hodinu v kuse posloucháte tři nebo čtyři tóny neustále za sebou, začne vás to rozčilovat,“ vysvětluje.

Brnká mi tím na nervy

Jen co Mirkova žena přijde z práce a obstará domácnost, už sedí u kláves a brnká na ně. A Mirek se přiznal, že mu tím zároveň brnká na nervy.

„Je to už měsíc pořád dokola, každý den, několik hodin,“ stěžuje si. „Za ten měsíc moc nepokročila, zkouší pořád to samé dokola, je to šílené,“ píše.

Bohužel to podle Mirka nevypadá, že by hraní na klávesy jeho ženu přestalo bavit. On sám se nad tím podivuje, protože u žádného koníčku tak dlouho nevydržela. Zvláště když jí moc nešel.

„Doufal jsem, že to bude záležitost na týden, maximálně dva. Ale teď to vypadá, že se toho otravného brnkání nezbavím ještě hodně dlouho,“ zoufá si.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články