Milování v těhotenství může zkvalitnit váš zdravotní stav. Stačí vědět, jak na to

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Tehotenstvi sex

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí si pokládá otázku, zda je milování v těhotenství vůbec bezpečné. Odpovědí je jednoznačné ano, protože plod v těle ženy je chráněn silnou vrstvou svalů a není tak možné, aby mu za normálního průběhu těhotenství bylo při styku ublíženo.

Ani nastávající maminka sama není nijak ohrožena, takže si milostné hrátky se svým partnerem můžete užívat úplně stejně jako doposud. Dokud na to máte chuť a necítíte se kvůli narůstajícímu bříšku nepohodlně, je všechno v pořádku.

Mnoho žen má strach, že bude během těhotenství méně přitažlivá a že s nimi partner odmítne spát. To ale není vůbec pravda. Pokud máte stálého partnera, pravděpodobně v těhotenství bude psychickou podporou a to, že nosíte pod srdcem jeho dítě, ho bude přitahovat ještě více.

Milování v těhotenství navíc není jen bezpečné, ale v mnoha ohledech také prospěšné. Může pomoci hned s několika problémy a je vědecky prokázáno, že má na průběh těhotenství i na ženské zdraví pozitivní vliv.

Silnější orgasmus

S těhotenstvím přichází i velká dávka stresu. A to nejen pro ženu, ale také pro muže, protože přece jenom nastávajícími rodiči budou oba a mnohé bude potřeba změnit. A tak je ideální nějaký způsob, jak stres zmírnit.

Vášnivé milování je jednou z cest. Mnoho žen dokonce podle reproductivefertility.com udává, že měly během těhotenství orgasmy několikrát silnější, a díky tomu u nich došlo k uvolnění stresu mnohem efektivněji.

Během druhého trimestru mohou hormony a zvýšení průtoku krve také výrazně zvýšit chuť na milování. Chemické látky uvolňované v mozku po orgasmu mohou pomoci zmírnit fyzickou bolest a zvýšit imunitu.

Spalování kalorií a snížení krevního tlaku

Když jste sexuálně aktivní, spalujete kalorie. To může pomoci s udržením hmotnosti, což se v těhotenství rozhodně hodí, a také snížit krevní tlak. Vysoký krevní tlak může během těhotenství způsobit mnoho různých problémů.

Po večerním zážitku v ložnici možná zjistíte, že také rychleji usínáte a máte klidnější spánek. Milování prokazatelně pomáhá nejen s vaší fyzickou stránkou, ale také s psychikou, protože klidný spánek vám zajistí pořádný odpočinek.

Zmírnění porodních bolestí

Ze samotného porodu má trochu strach snad každá žena. Porodní bolesti se dají zmírnit posilováním svalů pánevního dna, které se běžně dělá na těhotenských cvičeních. Existuje ale cvičení, které můžete se svým partnerem dělat i doma.

Orgasmy jsou vlastně stahy pánevních svalů, které je posilují, pomáhají zmírňovat porodní bolesti a zlepšují ovládání močového měchýře. Kromě menších porodních bolestí budete mít po porodu menší problémy s únikem moči, které běžně nastávají.

Zajistíte si zdravé sebevědomí

Během těhotenství, nebo pár měsíců po porodu, mnoho žen vyhledává pomoc psychologů. Je to tím, že hormony v jejich těle a také změna váhy a tvaru těla jim dělají starosti a ony se cítí méně sebevědomě.

Pokud ale váš partner po vašem těle stále touží a dává vám to neustále najevo, je to tím nejlepším lékem, který vám žádný psychiatr předepsat nedokáže. Milování v těhotenství je způsob, jak si zajistit zdravé sebevědomí.

Zdroj: reproductivefertility.com, whattoexpect.com, mayoclinic.org
Autor: Shani Maiová

Související články