Marika (49): Manžel se návštěvě věštkyně smál. I jemu došla slova poté, co se nám začalo dít

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena vestba

Zdroj: Shutterstock

Když jsem se manželovi svěřila, že jsem objednaná k věštkyni, kroutil nad mým nápadem hlavou. Věděla jsem, že s něčím takovým u něho nenajdu pochopení. Na tyhle věci nikdy nevěřil. Mě ale lákalo to zkusit. A to i díky kolegyni, která u ní byla a dozvěděla se mnoho zajímavých věcí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Pochopení jsem u svého muže nenašla ani poté, co jsem se od věštkyně vrátila. Smál se všemu, co mi jasnovidka řekla.
Kolegyně mě nalákala, abych to zkusila

Kolegyně v práci během pauzy na oběd básnila o tom, jak byla u kartářky a co všechno jí vyčetla. Prý jí dokonce předpověděla, že vyhraje nějakou větší sumu peněz a ona týden nato dostala od manžela los a na něm vyhrála 50 000 Kč.

Její slova mě nutila přemýšlet nad tím, že bych k věštkyni také zašla. Na jednu stranu mě to lákalo, na stranu druhou jsem měla obavy. Co kdyby mi řekla něco, co nechci slyšet?

Manžel nade mnou kroutil hlavou

Myslela jsem si, že to proberu s manželem a poradím se s ním, ale tvrdě jsem narazila. Můj chlap na tohle nikdy nevěřil a nechápal lidi, kteří vráželi jasnovidkám peníze. Podle něj to byly podvodnice.

Přesto mi návštěva věštkyně vrtala hlavou, proto jsem si s ní domluvila schůzku. Manžel se tomu vysmíval, prý jsem blázen a zbytečně vyhazuji peníze.

Z návštěvy u věštkyně mi nebylo dobře

Když jsem od jasnovidky odcházela, praly ve mně smíšené pocity. Nebylo mi zrovna dobře z toho, co mi řekla. Nebyla konkrétní, to ony prý nikdy nejsou a ani nemohou. I tak mi ale nasadila brouka do hlavy.

Domů jsem se vrátila bez nálady. Manžel vyzvídal, co prý mi ta baba řekla. Když jsem mu to pověděla, mohl se smíchy potrhat. Mezi záchvaty smíchu říkal, že jsem blázen, pokud něčemu z toho věřím.

Začaly se dít podivné věci

Chtěla jsem návštěvu věštkyně vypustit z hlavy. Říkala jsem si, že je to třeba vážně hloupost. Jenže věci, které se začaly dít, mě nenechaly na slova kartářky zapomenout.

Varovala mě před pohromou. Neměli jsme ji zavinit my, přesto nás měla zasáhnout. To se ukázalo jako pravda, když se během jednoho přívalového deště naším domem prohnala voda. Bydlíme pod kopcem, nad námi jsou pole – vody bylo tolik, že ji pole nevsákla a všechno se navalilo k nám. Neumíte si představit ten nepořádek, tolik zničených věcí.

I manželovi došla slova

Byla jsem varována i před úrazem. Netýkal se mě, ale pro mě blízké osoby. Když mi volali z manželovy práce, že spadl z lešení a nešikovně si zlomil nohu, že mu ji museli šroubovat, věděla jsem, že mě jasnovidka varovala právě před tímhle.

Věštkyně také říkala, že v mém životě nastane velká změna. Měla se týkat práce. Když jsem přebírala výpověď, chtělo se mi brečet. Kde budu v malém městě shánět jiné zaměstnání?

Před tímhle vším mě jasnovidka varovala. I manželovi došla slova. Dal si dvě a dvě dohromady. Tohle přece nemohla být náhoda.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články