Hana (40): Hledám chlapa, který zvládne můj netradiční požadavek. Zatím jsem nenašla žádného, který by to dovedl

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena nevhodnost

Zdroj: Shutterstock

Hana nechce být sama. Jenomže je v situaci, kdy se jí velmi těžko hledá partner. A to už podle svých slov vyzkoušela doslova všechno včetně online seznamek. Žádný ale nedokázal splnit její na první pohled snadný, přesto však netradiční požadavek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Ve filmech se taková situace vídá často. Žena přijde o manžela, má desetiletého syna, zamiluje se do jiného muže a ten s chlapcem bojuje. Na konci snímku se pak celá rodina dá dohromady a chlapec pochopí, že ho jeho nový tatínek miluje,“ popisuje Hana.

„Přesně to bych si přála i v mém případě. Aby můj desetiletý Vilém našel tátu, který ho bude milovat. Jenže u nás se zatím žádný happyend nekonal. Už tři muži mě v tomto ohledu zklamali a já opravdu nevím, co dál.“

Už pět let jsme sami, Vilém potřebuje tátu

Když Haně zemřel muž a ona s pětiletým synem zůstala sama, myslela si, že už nikdy nikoho hledat nebude. Jenomže jakmile se dostala ze smutnění, uvědomila si, že nechce být sama a že Vilém potřebuje úplnou rodinu.

„Dva roky po smrti mého muže se mi začal dvořit jeden známý. Tak dlouho na mě naléhal, abych s ním šla na rande, až jsem souhlasila. A užila jsem si to natolik, že bylo z jedné schůzky hned několik.

Po pár měsících jsme spolu oficiálně začali chodit. Cítila jsem se po dlouhé době šťastná a milovaná. Jenomže se ukázalo, že Vilém mého nového přítele moc nemusí. A on neměl trpělivost na dítě, které mu jen odsekávalo a bránilo se jakémukoli jeho nápadu.

Jednoho dne dal můj přítel Vilémovi na zadek. Nebylo to nic vážného, ale prostě ho fyzicky potrestal jen za to, že nechtěl sníst brokolici. Brokolici, kterou nejedl nikdy, a on to věděl,“ popisuje Hana.

S přítelem se Hana rozešla po několika vážných rozhovorech. Přiznal se jí, že vlastně jejího syna nemá rád a bojoval s ním jenom kvůli ní. A to rozhodně nebylo to, co si Hana přála.

Milují mě, ale jeho ne

O rok později se Hana rozhodla hledat vztah na seznamce. Za žádnou cenu nechtěla zůstat sama. Narovinu popsala svou situaci. I když o sobě napsala, že je svobodná matka, ozvalo se jí poměrně dost mužů.

Nakonec jen ze dvou chatů nakonec vznikl vztah. Jenže oba velmi rychle skončily. Ani s jedním mužem Hana nevydržela déle než půl roku. „I když mezi námi přeskočila jiskřička a oni byli opravdu úžasní chlapi, nedokázali zkrátka vyjít s Vilémem,“ popisuje.

„Já vím, že je Vilém temperamentní, svéhlavý a nového otce nechce. Nepřeji si, aby si s někým hned padli do náručí. Potřebuji ale na svém partnerovi vidět, že má chlapce rád a udělal by pro něho všechno.

Zatím to spíše ve všech případech vypadalo, že je Vilém překážka, kterou muži zdolávají, aby mohli být se mnou. A to mi sice lichotí, ale není to to, co si přeji. Chtěla bych někoho, kdo bude mít rád nás oba.“

Hana prozatím dále partnera hledá a doufá, že se jí to podaří. Je také možné, že se Vilém časem umoudří a bude se i on sám snažit na nového tatínka zapůsobit, aby si získal jeho sympatie. To je ale podle čtenářky verze, se kterou příliš nepočítá.

Autor: Shani Maiová

Související články