Marie Rottrová ani v 80 letech neztrácí humor. Pobavila natáčkami na hlavě

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Marie Rottrova

Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Snem každé ženy je důstojné stárnutí. A právě zhmotněním tohoto snu je zpěvačka Marie Rottrová. Je neuvěřitelné, jak dobře tato elegantní dáma a stálice české populární hudby v osmdesáti letech vypadá.

Populární je už přes půl století

Popularita zpěvačky, pianistky, hudební skladatelky, textařky a moderátorky Marie Rottrové je fenoménem ve světě české populární hudby. A nikdy to nebyla jen uměle vytvořená dočasná popularita. Marie Rottrová má své skalní příznivce, kteří si ji oblíbili jako člověka a umělce, a to i přesto, že nikdy neplnila stránky bulvárních magazínů.

Z úřednice za přepážkou na jeviště

Je už na první pohled evidentní, že ostravské zpěvačce je co závidět. Má za sebou pohádkovou kariéru, kterou ani ona sama neplánovala. Začínala svůj dospělý život jako úřednice v Československé spořitelně a o hudební kariéře jen snila.

Kariéru jí odstartovala soutěž

V roce 1960 zkusila štěstí a přihlásila se do hudební soutěže v Ostravě. Její talent nezůstal bez povšimnutí a pozvánka ke spolupráci do Československé televize na sebe nenechala dlouho čekat.

Celý svůj mladý věk zůstala věrná Ostravě, a to i přesto, že dostávala nabídky, o kterých mladé zpěvačky jen snily. Odmítla i práci pro Karla Gotta, protože to bylo podmíněno stěhováním do Prahy, což nechtěla. Nakonec se talent prosadil, přestože zůstala bydlet v Ostravě.

V roce 2021, u příležitosti 80. výročí jejího narození, vydal Supraphon výběr hitů na vinylu s názvem Lady Soul.

Marie jako symbol elegance a důstojného stáří

Marie Rottrová není jen symbolem české populární hudby, ale každý se musí zarazit především nad tím, jak dobře ve svém věku vypadá. A to není vše. Zatímco většina lidí si v tomto věku už řeší záležitosti, které se vztahují k poslední fázi života, Marie zatím takové myšlenky nemá a žije životem, který by jí mohly závidět i ženy o generace mladší.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marie Rottrová (@marierottrova_official)

Humor ji neopustil

Navíc ze svého života ještě nevyloučila humor, a tak si klidně udělala legraci i sama ze sebe a na instagramu se předvedla sice elegantně upravená, ale s natáčkami na hlavě, které budou určitě pro mnoho žen inspirující.

Marie si plastové natáčky zřejmě na hlavu dala jako vtip, pravdou ale je, že jde o ekonomickou úpravu vlasů, které mnoho žen v minulosti neodolalo. Doba, kdy ženy vkládaly péči o vlasy hlavně do svých rukou, není až tak vzdálená. Maruška ji jen tak pěkně připomněla. Domácí péče o vlasy byla v minulosti často velké dobrodružství, od natáček, přes „trvalou“ až po melír. Kdo to nezažil, ani to nepochopí.

A proč to všechno?

Stejně jako populární zpěvačka, ženy podobné procedury podstupovaly hlavně proto, aby se líbily a získaly obdiv.
Ostravská „hvězda soulu“ se udržuje krásná pro svého manžela Milana Říhu, se kterým obývá domek za Prahou, kam se po mnoha letech života v Ostravě přestěhovala.

Za svůj vzhled vděčí samozřejmě genům, ale rozhodně se o sebe také velice dobře stará a jejím elixírem mládí je zdravý životní styl, pozitivní myšlení, pohyb a radost ze života, kterou má nejen kvůli partnerovi, ale také se dobíjí láskou k vnoučatům a ke kočce Kočin, která jí zpříjemňuje pobyt doma.

Zdroj: onlyu.cz, instagram.com, blesk.cz
Autor: Lída Kropáčková

Související články