Hana Zagorová ruší velký koncert. Fanoušci se bojí konce její pěvecké kariéry

od Raina Tomanová
   2 minuty čtení
hana zagorova

Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Hanka Zagorová je miláčkem desetitisíců fanoušků napříč generacemi. V posledních měsících ale bojuje se svým zdravím a vypadá to, že to s koncertováním moc nadějně nevypadá, i když se na pódia těšila.

Za sebou má velmi těžký průběh koronaviru, navíc se objevil také postcovidový syndrom. Zpěvačka tak musela pozastavit svou kariéru, dokud se nedá dohromady. Týdny a měsíce trávila v nemocnici, doma se pak o ni staral její životní partner Štefan Margita.

Měla vystupovat na velkém koncertě v O2 areně

Zdravotní komplice se jí bohužel nevyhýbají ani nyní, takže byla nucena zrušit koncert v O2 areně, který měl proběhnout v polovině června. „Paní Zagorová v těchto dnech pozastavila veškerou koncertní činnost. Z tohoto důvodu jsme nuceni zrušit námi organizovaný koncert KONEČNĚ SPOLEČNĚ 16. 6. 2022 v O2 areně,“ napsal producent Tomáš Ságl.

Je to více než tři měsíce před termínem a samozřejmě se spekuluje, co může být příčinou zrušení něčeho, na co se Hanička tolik těšila. Předloni skončila v nemocnici kvůli covidu, zdravotní komplikace se jí nevyhnuly ani teď.

Postcovidový syndrom si tak vybírá svou daň. Skončila znovu v nemocnici, bohužel už nebylo tak jednoduché dát se dohromady, a v srpnu pak ukončila veškerou pěveckou aktivitu. Nyní, po více než půl roce, to vypadá, že problémů se nezbavila natrvalo. I když samozřejmě zpěv nikdy neopustila úplně.

Hanička natočila videoklip s Markem Ztraceným, který vyšel před Vánoci. Už tenkrát ale přiznala, že měla velké bolesti. Objevila se také na silvestrovském mejdanu k výročí 90 let Jiřiny Bohdalové. Bohužel to ale na velký návrat na koncertní pódia nevypadá.

Její léčitel zemřel před několika lety, od té doby se trápí

„Měla zázračného léčitele, který jí vždy namíchal tak skvělou směs, že nakonec nemusela ani na pravidelnou výměnu krve. Takhle to trvalo desítky let. Před pár lety ale zemřel, aniž by po sobě zanechal recept, a Hance se všechny potíže vrátily,“ řekl přítel Haničky pro extra.cz.

Recept na její uzdravení si vzal s sebou do hrobu, a Hanka se tak trápí s bolestmi, které jí nedovolí vystupovat před fanoušky. Nemocná je přitom od 70. let. Trápí ji nevyléčitelná nemoc, která souvisí s červenými krvinkami – paroxysmální noční hemoglobinurie.

„Ten proces (zlepšení krevního obrazu po zásahu léčitele) trval tři roky. Poté, co jsem zkoušela alternativní medicínu, jsem už nemusela naskočit zpátky do cyklu transfuzí,“ řekla sama zpěvačka už před několika lety. Můžete jí tedy jen popřát brzké uzdravení a návrat mezi fanoušky, kteří se na ni velmi těší.

Zdroj: extra.cz

Autor: Raina Tomanová

Související články