Marie Poledňáková po mrtvici nevychází z domu, syn musel prodat její chatu. Už roky o ní nic bližšího nevíme

od Soňa Jiroutová
   2 minuty čtení
Polednakova Marie

Zdroj: Profimedia

Na filmech naší oblíbené režisérky a scenáristky vyrostla většina z nás. Po úspěchu filmu Líbáš jako ďábel mnozí očekávali pokračování, ale k němu nedošlo.

Plány měla Marie Poledňáková velké, ale osud tomu chtěl jinak. V roce 2016 našla režisérku její sousedka, s níž měla jít ten den houbařit. Ortel byl neúprosný – mozková mrtvice.

Měla štěstí v neštěstí

Pro iDNES Poledňáková uvedla, že má ochrnutou levou nohu a levou ruku. Mozková mrtvice mívá velmi často za následek kromě ochrnutí i ztrátu paměti či problémy s řečí. Díky včasnému zásahu sousedky a rychlému převozu do Ústřední vojenské nemocnice režisérka těmito problémy dle svých slov netrpěla.

Ačkoliv tyto zprávy zněly povzbudivě a vypadalo to, že by se Marie Poledňáková po rehabilitacích mohla vrátit ke své práci, opak je pravdou. Jak pro Aha! uvedla o 4 roky později jedna z jejích sousedek v Nebušicích, Poledňáková skoro nevychází ven.

O režisérku se má starat syn a pečovatelky. V domě byl nainstalován výtah do 1. patra, díky kterému se nejspíše může paní Poledňáková pohybovat po domě. Ale ani tento nový výtah dle sousedů moc nepoužívá.

Chata se musela prodat

Dříve trávila na chatě v podstatě veškerý volný čas. Od tohoto incidentu zde však již nebyla, a chata se v roce 2020 dokonce prodala.

Chatu navštěvoval pouze její syn a kontroloval stav budovy. Avšak udržovat prázdnou chatu v dobrém stavu je náročné nejen fyzicky, ale i finančně. Je tedy pochopitelné, že nebylo v silách syna Petra dále chatu udržovat.

Vrátí se ještě k práci?

To je velmi těžké odhadnout. O zdravotním stavu slavné režisérky se neví v podstatě nic a její syn Petr na žádosti o rozhovor s ní reaguje odmítavě.

I přesto se však podařilo před půl rokem od režisérky získat alespoň vyjádření k tomu, jak tráví čas. Dříve velmi aktivní žena nyní tráví dny četbou a odpočinkem. Dá se tedy usuzovat, že se již do žádné další tvorby pouštět nebude.

Zdroje: iDnes, Aha!, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová

Související články