Hanu Zagorovou trýzní bolesti zad. Svým fanouškům se ukázala v korzetu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Hana Zagotova

Zdroj: Czech News Center, a.s./Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Zdraví Hany Zagorové před nějakou dobu plnilo česká média. Pro oblíbenou českou zpěvačku bylo setkání s koronavirem velmi náročné a dodnes se z něho plně nezotavila. Jakou zdravotní pomůcku ukázala sledujícím na instagramu?

Silvestr s bolestí

Kapelník orchestru Boom!Band Jiří Dvořák dříve upozorňoval na to, že zdraví zpěvačky je velmi křehké. Naposledy se s ní viděl na natáčení silvestrovské show Největší flám s Jiřinou Bohdalovou.

„Nebylo jí tam vůbec dobře. Bolela ji k tomu všemu ukrutně záda, což způsobily nalomené obratle, jak se později zjistilo. Těch zdravotních problémů je na ni najednou strašně moc,“ uvádí zpověď Jiřího Dvořáka server Kafe.cz.

Celoživotní boj

Již v 70. letech se u Hany Zagorové projevilo vážné onemocnění nazývané paroxysmální noční hemoglobinurie, které je způsobeno genetickou mutací. Červené a bílé krvinky při něm vznikající z narušených kmenových buněk, mají defektní stavbu buněčné membrány a snadněji se rozpadají.

Závažnou komplikací, která je hlavní příčinou úmrtí pacientů s touto diagnózou, je zvýšené riziko krevního srážení, které vede k častějšímu vzniku žilní trombózy a plicní embolie.

Nemoc se nedá vyléčit, ale při správné lékařské péči může pacient prožít plnohodnotný život. Počet červených krvinek se doplňuje transfuzemi a léky na ředění krve zabraňují nebezpečnému srážení krve. Těžké formy nemoci se řeší transplantací kostní dřeně.

Náročná léčba

Hana Zagorová však nespoléhala jen na lékařské postupy, ale zkoušela i alternativní cesty. Dlouho obíhala léčitele, až narazila na toho pravého.

„Samozřejmě jsem se snažila i o alternativní cesty. Zkoušela jsem všechny možné léčitele. Až mě Kateřina Brožová seznámila s jedním panem léčitelem. Když seděl u nás doma, říkal – paní Haničko, myslím, že by to šlo… Předepsal mi hory čajů. Pila jsem je tři roky a ten krevní obraz byl lepší a lepší. A najednou jsem přestala chodit na transfuze,“ prozradila serveru blesk.cz.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hana Zagorová (@hanazagorova_official)

Haně Zagorové se podařilo onemocnění na dlouhou dobu dostat pod kontrolu, ale nákaza koronavirem v minulém roce bohužel rozházela celý organismus. Od té doby ruší oblíbená česká zpěvačka jedno představení za druhým a přidaly se i další zdravotní problémy.

Problémová záda

Kromě postcovidového syndromu trápí zpěvačku bolesti zad způsobené nalomenými obratli. Právě kvůli nim musí nosit korzet, který ukázala před několika týdny i na svém instagramovém profilu se vzkazem: „Tak tohle je můj korzet, který nosím každý den! Seznamte se…“

Ač je zřejmé, že bolest zad ji stále neopustila, podle zpěvaččina výrazu je na tom lépe. Pozitivně působí i další její snímek na instagramovém účtu, kde si podle všeho v restauraci dopřává zeleninový salát a vypadá velmi spokojeně.

Snad zase zazpívá

Diář Hany Zagorové je naplněný spoustou akcí, které se ještě více nakupily poté, co musela koncerty odkládat kvůli zdravotním problémům. Teď se však opět vyrojily zprávy, že odkládá další koncerty.

Zdroj: kafe.cz, instagram.com, blesk.cz

Autor: Dominika Jandorová

Související články