Marek (52): Dvacet let miluji jedinou ženu. Moje manželka to ale není

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz laska

Zdroj: Shutterstock

Marek věří na pravou lásku. A je také důkazem, že srdci nelze poručit, ačkoli se ho hlava opakovaně snaží přesvědčit. Marek je devatenáct let ženatý a dvacet let zamilovaný. Kdekdo by řekl, že takhle je to naprostý ideál. Má to ale háček.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Žena, kterou Marek nosí v srdci, totiž není jeho manželka. Marek má za sebou dlouhé roky přetvařování a vnitřního boje sám se sebou. O svém příběhu se nám nyní rozhodl napsat.

Líbila se mi od první chvíle

„Když jsem ji uviděl poprvé, okamžitě to tam bylo,“ vypráví Marek příběh o velké lásce, která ale bohužel nebyla od samého začátku opětovaná.

Podle jeho slov přeskočila jiskra, bohužel však jen z jeho strany. Dotyčná neměla ani tušení, jaké city k ní Marek chová. A netuší to dodnes.

Nebylo to nejšikovnější řešení

Aby byl své lásce co nejvíce nablízku, uchýlil se k řešení, které záhy nezhodnotil jako zrovna šťastné. Začal si se sestrou dívky, do které byl tajně zamilovaný.

„Teď už vím, jak hnusné to ode mě bylo a že to nebylo fér,“ přiznává Marek. „V té době pro mě ale bylo nejdůležitější, aby mi Jana nezmizela ze života. A jak jí být blíže, když už jsem nemohl být přímo s ní, než se dát dohromady s její sestrou Pavlínou,“ dodává.

Pavlínu si o necelý rok později vzal a jsou manželé dodnes. Mají dvě děti a zdánlivě spokojené manželství. Jen kdyby Pavlína věděla, jak to celé ty roky je.

Na první pohled dokonalá rodina

„Na první pohled jsme vždycky působili jako dokonalá rodina,“ pokračuje Marek. „Já měl Pavlínu rád, ale láska to z mé strany bohužel nikdy nebyla. Mé srdce totiž patří jiné, její sestře,“ přiznává pokorně.

Pavlína ani její sestra nemají do dnešního dne o ničem ani tušení. Marek napsal, že ho to kolikrát stálo opravdu hodně sil, aby na sobě nedal nic znát. Jana je šťastně vdaná, nemohl si dovolit zničit hned dvě manželství, a ještě pokazit sesterský vztah.

Tajemství si odnesu s sebou do hrobu

„Uvědomuji si, že jsem se nezachoval nejlépe a že to vůči mojí ženě, potažmo vůči celé rodině, není ani trochu fér,“ pokračuje. „Jenže už jsem se tak jednou rozhodl a nebyla možnost udělat krok zpátky. Kdybych to mohl vrátit, zachoval bych se jinak,“ píše.

Kdyby prý mohl, buď by tenkrát Janu pustil z hlavy, protože už v té době byla zadaná, nebo by se o ni pokusil bojovat. Nyní ho čeká zbytek života v přetvářce a Marek je rozhodnutý vzít si své tajemství do hrobu.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články