Marek (35): Chování mé manželky mi přijde ponižující. Ona se svého koníčku odmítá vzdát

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz zoufalost

Zdroj: Shutterstock

S chováním své ženy nesouhlasím a také jsem jí to dal už několikrát patřičně najevo. Nelíbí se mi, k čemu se snižuje. Ona si ale do svého koníčku nenechá mluvit, a ještě se chlubí, co všechno dostala. Tím, co provádí na sociálních sítích, se netají ani před kamarádkami.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Začala s tím po narození naší druhé dcery. Už během těhotenství byla aktivní na sociálních sítích, kam si přidávala fotky rostoucího bříška. Nikdy jsem tomu neholdoval, ale říkal jsem si, že jestli chce s druhými sdílet tohle krásné období, není na tom nic špatného. A pak to teprve začalo nabírat na obrátkách…

Z první spolupráce byla nadšená

Když se mi žena vůbec poprvé chlubila, že dostala nabídku spolupráce s nějakou firmou na kosmetiku pro těhotné, nejdříve jsem nechápal, o čem to vlastně mluví.

Záhy mi vysvětlila, že oslovila na sociálních sítích jednu firmu a výměnou za to, že je bude na svém profilu propagovat, jí pošlou krém proti striím a ještě nějaké další produkty.

Hlavní zprávou bylo, že je to úplně zadarmo, a žena z toho tenkrát měla oči navrch hlavy. První „spolupráce“, jak to ona nazývá, všechno odstartovala.

Po narození dcery to bylo ještě horší

Ještě během těhotenství manželce přišlo několik dalších balíčků. Některé byly určené přímo jí, jiné měly patřit naší v té době ještě nenarozené dceři.

Jakmile se Sofinka narodila, začalo to být ještě horší. Žena byla k nezastavení a během dne psala několika firmám nebo soukromníkům, kterým se nabízela jen proto, aby od nich něco dostala.

Stala se na sociálních sítích závislou. Přidávala tam fotky, dělala recenze na získané produkty. Vůbec jsem tomu nerozuměl, ale ani trochu se mi to nelíbilo.

Neuvědomuje si, že se vlastně ponižuje

Několikrát jsem manželce řekl, že s jejím chováním nesouhlasím a že mi přijde ponižující, že v podstatě žebrá.

Hrozně se na mě naštvala, protože dle svého názoru nežebrá. Že je to trend a že to tak dělá hodně maminek.

Neuvědomuje si, že se ponižuje. Mně osobně by bylo proti srsti někomu psát a nabízet se mu k propagaci výměnou za produkty zadarmo. Nejsme na tom špatně, ty věci si můžeme dovolit…

Chlubí se kamarádkám

Manželka se svým koníčkem netají a chlubí se s ním i před kamarádkami. Ty ji v tom ještě podporují a s jejím chováním k mému nepochopení sympatizují.

Mladší dceři budou letos tři roky. Za tu dobu toho žena získala hodně, doma se nám hromadí různé věci od kosmetiky přes oblečení až po hračky. Nevím, kdy si s tím dá pokoj. Zatím to bohužel nevypadá, že by se svého koníčku chystala vzdát.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články